Športový príbeh z prostredia halového futbalu o chlapcovi (Haru Yamato), ktorý pri sledovaní majstrovstiev sveta v halovom futbale do 18 rokov prepadne vášni tohto športu a túži sa stať najlepším hráčom. Hoci je Haru úplný začiatočník, nastúpi do športového klubu Koyo, kde spoznáva nových a skúsenejších spoluhráčov. Cesta za vytúženým cieľom sa môže začať. (AnimeSenpai)

TomX2 odpad!

2. epizóda - DROP | Absolútne nezáživne a neatraktívne spracované anime s až nešťastne nezaujímavým dejom a totálne plochými postavami, ktorých jedinou výraznou črtou je to, že majú pekne nafarbené vlasy a jemnučké tváričky. Mám rád športové anime, ale tie zápasy tu sú odohraté tak bez duše, až ma vlastne nudilo to ďalej sledovať. Tréningy boli tiež úplne o ničom a nijak bližšie nepriblížili podstatu futsalu. Nebolí to. Nie je to ani až tak ukrutná sračka, že by si to nezaslúžilo nič iné než odpad (protivili sa mi "len" tri veci: 1) otravne ukecaný hlavný hrdina, 2) nejaké divné špeciálne pomenovania útokov, ktoré tam ani neviem čo robili a 3) fakt, že hlavný hrdina má asi prvýkrát v živote pri nohách loptu a hneď s ňou predvádza úžasné hlavičky a akrobatické kúsky, že sa aj hneď rovno pridá do tímu profesionálnych hráčov + nejaké ďalšie maličkosti, ale nič čo by sa nedalo vystáť). Ale nie je tam nič, čo by stálo za to strácať nad tým čas. Ani po animátorskej stránke to nie je žiadna sláva (kresba ako taká je fajn, taký štandard porovnateľný s 66,6% anime, ale animácia je až nešťastne nedokonalá) a hudba je jeden z najrušivejších elementov, vďaka čomu ani nemám žiadny dôvod pozerať sa na ďalšie epizódy. A keď ma niečo zanechá až tak chladným, s pocitom, že som sa vlastne celých štyridsať minút pozeral na nič, nemám ani žiadny dôvod to ohodnotiť inak ako odpadom. No bohužiaľ. ()