silentname

"Eight Gifts Of Hanukkah" bude určite na konci vianočnej výzvy medzi najlepšími filmami. Viem to, lebo takéto filmy sú od Hallmarku celkom vzácne. Jednajú veľmi jemne, pomaly rozvíjajú príbeh, dávajú nám náznaky a celý čas nás vedia držať v napätí. Bol som zvedavý od akých darčekov sa nám kam podarí až dospieť. Je super, že vidíme trošku židovskej kultúry a ich oslavu Hanukkah. Je zaujímavé vidieť ako sa bude vzťah neustále vyvíjať a ako v závere náš tajný ctiteľ vyloží karty na stôl. A hoci my sme ako diváci od začiatku vedeli kto tým človekom, čo rozdáva darčeky je, nie je to prekvapenie na konci ale film nám to odhalí niekedy v strede. Dáva nám tým možnosť vidieť ako na neho celá tá situácia vplýva a ako vidí, že Sarah absolútne ani len nemá najmenšie poňatie, kto jej skutočne nosí všetky tie osobné darčeky. Pre mňa príjemný romantický film s dobrou atmosférou, dávkou kultúry a solídne napísaným príbehom, ktorý mohol v hodnotení ísť ešte o jeden stupienok vyššie, nebyť toho, že to ukončili tak neskutočne utrhnuto, až ma to mrzelo. Nemohli ste tam nechať ešte 2 minútky materiálu? Niečo? Nejaké reálne ukončenie? Nie. Ale nevadí. Aj tak ide o jeden z najlepších tohtoročných vianočných filmov od Hallmarku. Bez debaty. Hodnotenie: A- ()