silentname

"Kirk Franklin´s A Gospel Christmas" bol tohto roku jeden z filmov, ktoré som chcel vidieť asi úplne najmenej. Nevedel som, čo môžem očakávať. Bude to "gospel christmas" ako muzika, alebo to bude film, ktorý bude neustále kázať? Alebo to skombinujú a bude to pre mňa príliš? Dúfam, že ma za to nebude nikto súdiť, no taká je realita, s ktorou som si nejako predstavil tento film. Tak som k nemu konečne sadol, spustil a zhodnotil, že to nakoniec nedopadlo hrozne. Nemôžem povedať, že by ma film zaujal a rozhodne je tu kopec momentov, ktoré mi prišli neskutočne otravné. Úvod sám o sebe je na mňa trochu moc. Mama, ktorá je pastorkou bez toho, aby o tom svoju dcéru informovala ju postaví pred hotovú vec, že o 2 dni bude pastorkou vo svojom vlastnom kostole a okrem toho spievajúcou pastorkou. Pričom Olivia má zo spievania obrovské obavy a vôbec do toho ísť nechce. Ale nakoľko je z veľkej rodiny, kde sa z generácie na generáciu stávajú potomkovia pastormi nemá na výber. A príchod do mestečka, kde pôsobia všetci príliš milí a uhladení tomu moc nepomáha. Navyše na ňu hneď dajú obrovskú dávku zodpovednosti a stresu, lebo predošlý pastor, ktorý zomrel bol najlepší človek na svete a všetko robil skvele ... a tak ďalej. Takže to mi absolútne nepasovalo. Okrem toho nám tu ešte predstaví sestru zosnulého pastora, ktorá mi príde neskutočne nepríjemná. Na každý svoj monológ má dokonca aj hudobný doprovod, ktorý má zdôraazniť tú negativitu. A všetci len hovoria donekonečna to isté: "She is greiving". No správa sa k Olivii skutočne tak hrozne, až padne aj tá veľká otázka: "Why do you hate me?". A to nie je nikdy dobrý signál.  Zvyšok filmu je podľa mňa celkom v pohode a má svoje dobré momentky, hudobné čísla sú fakt skvelé a počúvať je to super... a spevácke výkony ohromné. Okrem toho musím povedať, že aj kostýmy sú tu veľmi pekné. Chémia medzi našimi protagonistami je a film nepôsobí vyslovene pateticky. Takže keď si to dám dokopy, vychádza mi film, ktorý nie je veľmi dobrý, ale určite nie je najhorší. Hodnotenie: C- ()