Ahoj, světe!

• Francúzsko Bonjour le monde ! (viac)
Animovaný / Rodinný
Francúzsko, 2014, 10x9 min

Svět přírody je stejně nekonečný jako lidská fantazie. Zvířátka i prostředí, v němž žijí, si od dětství rádi představujeme, kreslíme, modelujeme. A právě z toho vychází jedinečný francouzský animovaný seriál Ahoj, světe! Poznáme v něm mláďata různých živočišných druhů, která se právě vyklubala z vajíček nebo se narodila. Proč jsou na světě? Kdo je naučí, čím se živit, jak mají žít? Kdy mají opustit bezpečí rodného hnízda či pelíšku? A jaký ten svět, do nějž přišli, vlastně je? Tolik otázek! A tolik krásných obrázků! (Česká televize)

Phex

Jsem nadšený! Nádherný barevný svět vytvořený originální animační technikou. Prostředí v němž se odehrávají jednotlivé díly i chování zvířat v nich představené jsou přesné a opravdu velmi poučné. Zvířata své počínání komentují a zatáhnou vás tak ještě více do děje. Medailonek živočicha, který nám prozdradí své jméno vždy až na konci, je doplněn i mapou jeho rozšíření. Délka ideální. ()

geklon

Nádhera. Tak si říkam jak asi znělo kreativní zadání. "potřebujeme obsah ve stylu Il était une fois... la vie dostat k dětem a jejich rodičům, tak aby u toho tajili dech jako u bijáků Karla Zemana. Tohle se povedlo. ()

luczi

Originální animace, ale především velmi kvalitně edukativní. Seriál ideální pro malé školáky, který si ale užívám i já :) ()