A Christmas Family Reunion

(TV film)
  • USA Welcome to the Christmas Family Reunion

silentname

Existujú 2 typy vianočných filmov. Také čo vás dostanú do vianočnej atmosféry, a ktoré ju z vás absolútne vytiahnú. "Welcome To The Christmas Family Reunion" je ten druhý typ. Tento film ma počas celého svojho času dokázal len absolútne otráviť. Z ničoho som nemal reálne dobrý pocit a potom tie klišé do toho tomu absolútne nepomohli. Michelle Argyris je celkom sympatická, no tento film absolútne nevie predať. Je mi úplne jasné aká je jej rola a film to ani len neskúša robiť nejako zaujímavejšie. Okrem toho nemám rád filmy, ktoré poukazujú na veci, o ktorých Vianoce nie sú. Ako sú žabomyšie vojny medzi dvomi nevestami, kde majú obe pocit, že vianočné stretnutie by sa malo uskutočniť v ich dome. A film je dokopy počas prvej hodiny len koláž scénok, kde pôjdeme na jednu lokalitu, potom na druhú, na tretiu, až nakoniec uvidíme veľký finálny dom, ktorý je okamžite jasným víťazom. A tá kopa scénok, kde musíme len vidieť romancu medzi našimi protagonistami je až tragická. Je to tak očividné, že neustále musíme sledovať ich dvoch a príbeh je dokopy až kdesi treťoradý. A plus ako som spomenul... klišé. Kde vyjde najavo klamstvo, ktoré musí príbeh otočiť do inej roviny a bla bla bla a happy end. Normálne by ma možno tie klišé tak nevytočili, keby sme tu mali v jadre aspoň dobrý film, no to absolútne nemáme. Je to len neskutočná nuda, otrava možno je tam pár dobrých hlášok, ktoré pobavili, no to je neskutočne málo na to, aby som ocenil. A keď už mám byť ozaj sviňa... vo výsledku ani nevieme či bude naša hrdinka Amy po jej happy ende v pohode. Jej bývalý šéf sa jej naposledy vyhrážal svojim právnikom... a toto ostalo kdesi nedoriešené. Pre mňa tragický vianočný film, ktorý človeku zoberie radosť z Vianoc. A to nie je dobré. Hodnotenie: D ()