silentname

Tak nejako som zhodnotil, že v prípade "Making Spirits Bright" by som si prial, aby príbeh mal viac sústredenia a aby vedľajšie postavy sa stali hlavnými. Tak by to fungovalo kvalitnejšie a mali by sme z toho zaujímavejší film. No nakoľko tu máme vianočný TV film, je potrebné do toho pridať tú potrebnú kvapku romantiky, bez ktorej by to jednoducho nikdy nemohlo šlapať, že? Nie je to nevyhnutne kritika. Mám pocit, že naša ústredná dvojica má celkom dobrú chémiu, spája ich história a film sa obratne vyhne niekoľkým skutočne strašným klišé, ktoré sa sem mohli dostať. Takže minimálne je tu ten pocit, že scenár sa snažil vyhnúť niektorým klasickým barličkám. Na druhú stranu som ale mal pocit, že by som mal filmu strhnúť nejaké body za to, že dal romantiku aj tam, kde ju nebolo treba. No potom som si povedal, že to nádherné vizuálne finále s ozdobeným domom zapôsobilo dostatočne na to, aby som filmu udelil ešte jeden bod extra. Čo však film pre mňa drží dole najviac sú 2 neskutočne otravné postavy, ktoré mi celú dobu liezli na nervy. Konkurent Wade, ktorý má len otravné monológy a pocit, že je majster sveta... a organizátorka súťaže, ktorá je viac nadšená než je nutné. A prežíva všetko s neskutočne otravným hlasom. Tú už nechcem nikde vidieť. Hodnotenie: B- ()