silentname

Veril som, že "Five More Minutes" bude jedným z tých zaujímavejších vianočných filmov. Koncept sa mi páčil, upútavka vyzerala, že tu tvorcovia chcú priniesť nejaké magickejšie momentky a vo výsledku to bude čarovný zážitok, ktorý ma dostane do vianočnej nálady. Nuž... to sa nestalo. Film vnútorne nemôžem ohodnotiť ako hrozný, popravde ho neoznačím ani ako zlý. Ale bez debaty je vysoko šablónovitý a presne budete vedieť kam jednotlivé scénky budú smerovať. V podstate je to celé veľmi jednoduché. Najlepšie momentky prídu podľa mňa počas úvodu a záveru. Úvodné scénky medzi Clarou a jej starým otcom majú veľkú dávku srdca a pôsobia úprimne. A na konci zase posledná scénka s Jayom má na mňa asi rovnaký efekt. Tam je to čaro Vianoc, ktoré mi však chýbalo vo všetkom ostatnom v tomto filme. Máme tu dokopy 2 romance, plus jednu zobrazenú vo flashbackoch. A je to fajn, ale nič extra. Opäť si myslím, že film sa mal sústrediť práve viac na príbeh a menej na romantiku. V jadre pozerateľné, ale mám pocit, že tento film mohol byť oveľa viac než len "pozerateľný". Takže okey rating pre okey film. Hodnotenie: C+ ()