Vianoce s tebou

(TV film)
  • Kanada Christmas Together with You

Majiteľka kaviarne Megan aj jej najlepší zákazník Frank sa pred Vianocami vyberú na spoločný výlet, aby našli Frankovu dávno stratenú lásku Claire. Kto komu zlomil srdce a aká je šanca na obnovenie ich vzťahu či odpustenie krívd? Medzitým Megan na ceste spozná niekoľko zaujímavých ľudí a medzi nimi aj extravagantného Stevea. Hoci si myslí, že so Steveom by to nikdy nefungovalo, možno sa mýli a srdce jej rozkáže, aby to predsa len skúsila. (TV JOJ)

silentname

Môžem na úvod napísať, že Laura Vandervoort je neskutočné zlatíčko? Môžeme ísť touto cestou? Neviem totiž či by tento film dokázal tak fungovať, nebyť jej prítomnosti. Myslím si, že z týchto TV projektov je len pár herečiek, ktoré majú trošku väčšiu dávku šarmu a charizmy, a ona tam rozhodne patrí. A aj vďaka tomu je pre mňa "Christmas Together With You" celkom príjemný filmovým oddychom, ktorý v sebe čaro Vianoc nezaprie. Nie je to možno veľmi silné alebo výrazne nápadité, ale svoj šarm to nezakryuje. Okrem toho asi môžem povedať, že ak mám rád určitý typ romantických filmov, tak väčšinou sú tam prítomní seniori. Neviem. Je niečo pekné vidieť dvoch seniorov, ako dokážu prechovávať k sebe city a vnímať to niekedy možno ako druhú šancu. A to pomáha aj tomuto filmu. Jediné čo ma tu výraznejšie otravovalo boli tie neskutočné náhody a znamenia a dôvody, pre ktoré majú postavy reagovať tak ako reagujú, alebo im pomôžu v ich ceste. Na druhú stranu je fajn, že sa Claire s Frankom stretnú relatívne skoro počas filmu, pretože to dáva možnosť trošku viac spoznať okolnosti ich minulosti a dokážem oboch v ich rozhodnutiach pochopiť. Film nie je výnimočný, no ako ľahká oddychová vianočná romantika je celkom fajn. A má v sebe aspoň niečo, čo ho vie posunúť do zaujímavejšej roviny. Hodnotenie: B- ()