Ako vyzerá vyšetrovanie vraždy s filmovým štábom za chrbtom? (RTVS)

bratr_jezek

Při natáčení pohádky zabije někdo trošku "namachrovaného" režiséra (že by nějaká skrytá parodie na nějakého reálného?). Bohužel ani tento díl nepřekročí klasický průměr snadno zapomenutelných "velekriminálek" ve znamení Specialistů, Odznaků, Modravy a podobně. Tak policie například brání všem odjet (jedna herečka tak bude mít asi problémy v divadle), ale produkční si tam klidně přijede a odjede, nikdo neřeší, že je po ní sháňka a jen kousek od místa činu, na druhé straně hráze, se odehrává vydírání a předávka jako z nějakého amerického akčňáku, jen s tím, že pachatel v pohodě všem těm policistům zase nějak proklouzne skrz prsty. Do role inkognito "herečky" nasadí policistku, která neumí hrát (protože, dle vlastních slov, neumí lhát), ale má maďarský přízvuk (to nevymyslíte - sice to zaujme režiséra, ale nějak se zapomíná, že netočí Jane Austinovou, ale vánoční pohádku). Vrcholem jsou pak vsuvky hlavního vyšetřovatele, který si najde čas porvat se s kaskadéry nebo si skočit do krabic. Já z tohoto seriálu opravdu chvilkami nemůžu, to je zábavnější než Možná přijde i kouzelník (jen je to podobná šaráda) ()

wdo

Figur jak orloji, už po 5 minutách nevím, kdo je kdo. Policajti vykreslení jako banda debilů. Z obšancovaného zámku jim ujede, kdo si zamane, že existuje vysílačka asi ještě neslyšeli, na louce u rybníka se pohybuje 100 lidí, ale nikdo si nevšimne, že se někdo brodí přes rybník (za světla), policejní pes je retard, který na druhém břehu rybníka nechytne stopu. Au. Kriminální seriál to tedy není, ono se to nedá zařadit ani jako komedie páč zasmát se můžeme jen celkovému pojetí, možná horor, záleží na tom, jak moc se vám u toho budou ježit vlasy. ()