silentname

"Open By Christmas" trošku mení koncept klasických vianočných filmov a prináša trošku unikátnu story. Mám dokonca tak trošku pocit, že naša hlavná hrdinka v podaní Alison Sweeney je tu skôr ako vedľajšia postava. Aby som to upresnil, máme tu 2 príbehy, ktoré sa riešia. Nicky (Allison Sweeney) sa snaží nájsť autora anonymnej pohľadnice, ktorú jej niekto pred rokmi založil do jednej učebnice, a ona ju objavila až teraz. A jej kamarátka Simone (Erica Durance) zase má pocit, že jej syn a manžel ju úplne ignorujú a neustále spriadajú nejaké plány, ktoré ale sú bez nej. Pričom v realite sa pre ňu snažia prichystať obrovské vianočné prekvapenie. A veľmi pekné (musím uznať). A Erica Durance tu pôsobí viac ako hlavnou hrdinkou, pretože jej príbeh pôsobí viac ako príbeh, kým Nicky tomu dodáva romantiku a srdce. A musím povedať, že romantická linka v tomto filme je veľmi jemná, nenásilná a pôsobí prirodzene. Alison Sweeney a Brennan Elliott spolu fungujú veľmi dobre a nemal som ani raz pocit, že by ich scenár niekam tlačil alebo vymýšľal momentky, ktoré nefungovali. Takže za mňa, funkčný romantický vianočný film s dobrým srdcom. Hodnotenie: B ()