Karlos80

Naprosto unikátní obsazení, ale jinak strašná vlekoucí se nuda-odehrávající se stále na jednom místě-kde se pořád jen mluví, schovává, manévruje, a utíká. Tento debutový film-drama (podivuhodná fabulace/pohádka) se později už čistě komediálně laděnému režisérovi podle mě moc nepovedl, nebo to nebyla jeho parketa, jak se později ve spojitosti s tím co natočil ukázalo. Nádherné prostředí venkova, někde v Sardinii (to je to co tu skutečně táhne) a dobrý netypický Castel v roli drsného psance Tadeaua, který organizuje falešné únosy pro znuděné buržoazní turisty, kteří hledají nějaké to vzrušení či dobrodružství. Za to vše, 2*. Herecké obsazení dobré, ale tady trochu utopené, čistě mrhání hereckým talentem, hudba pod kterou je podepsán mistr Bacalov zde téměř chybí-což také filmu moc nepřispívá, nenašel jsem zde navíc ani jeden moment, který by diváka dokázal strhnout, tak aby lapal po dechu, podobně jako turisté, při jednom snad 5ti minutovém organizovaném útěku. Líbila se mi ale např. scéna kdy turisté jsou nuceni střílet na policii. První polovina filmu podle mě byla lepší než druhá. ()