A Rich Christmas

silentname

Keď som pozeral trailer na "A Rich Christmas" mal som pocit, že pôjde o prvý vianočný film, ktorý mi bude naozaj liezť na nervy. Veľké množstvo čiernych hercov, kopec afektu, klišé a nudy. No po tom, ako som film dopozeral som zhodnotil, že nielen ma tento film celkom príjemne potešil, ale bol vtipný, mal dobrý odkaz a vedel ho správne podať. A skrz dobre spracované scénky a dialógy to funguje dosť dobre. Napriek tomu, že som vedel odhadnúť kam film pôjde a vianočným klišé a momentkám sa nevyhneme, tak v jadre ma to vďaka tomu bavilo. Film reálne potápa len fakt, že sa absolútne... ale absolútne nikto nezameral na podstatné detaily, ktoré mohli z dobrého filmu urobiť vynikajúci. Ako príklad by som povedal, že vieme, že sa Valerie na konci zmení a pochopí určité veci, ale jej obrat príde odrazu a o 180 stupňov. Nie je to postupne vybudovné, skrz dôležité momentky. Len po jednom veľkom momente sa zrazu zmení. Nedôslednosť je vidieť aj v scénke, kde si pre ňu príde mama. Naštvaná Valerie volá mame, potom prejde zmenou a chce zachrániť útočisko. Povie, že majú na to 14 dní aby to pripravili a na Vianoce bude veľká udalosť. A keď sú Vianoce a mama príde, povie, že jej dcéra pred týždňom volala. Takéto detaily sú tam viaceré a tvorcovia ich absolútne nevychytali. A stŕham za to filmu nejaké body, no vo výsledku môžem povedať, že bol lepší ako som čakal. Aj úvod a všetky trable majú svoje vtipné momentky. Ale aj svoje ľudské momentky. Takže výsledok je dobrý. Hodnotenie: B ()