silentname

Tak už sme sa dočkali prvého skutočne nie veľmi dobrého filmu. O "Christmas In Harmony" síce nemôžem povedať, že by bol hrozným filmom, no rozhodne nebude patriť medzi lepšie. Skôr medzi tie horšie. A pritom problémom nie sú ani tak klišé alebo nejaká nuda, no celková atmosféra, rozbitý príbeh, slabé herectvo od Loretty Devine a najmä naša hlavná hrdinka, ktorá pred veľkým finále dostane asi tie najpatetickejšie dialógy, aké som mal možnosť počuť. Kopa sebaľútosti, odriekanie sa na Bibliu a podobné reči sú skutočne vysoko úbohé. Najmä ak človek, ktorý je pred vami vám reálne chce pomôcť a dokázať vám, že je treba len sledovať vlastné sny, a že ste vo svojom obore dobrí. Proste tragédia najhrubšieho zrna. A vysoko to našej hrdinke Harmony podkopne nohy. Bohužiaľ. No celkovo mám pocit, že kľúčové momentky nie sú správne vybudované ani zachytené. Myslím si, že momentka, ktorá nasadzuje korunu tomu zlému je, keď mama Harmony spomína na snehovú guľu, ktorú jej daroval otec (a to nepreháňam) "a long time ago". Žiadna nejaká udalosť alebo nejaká výnimočnosť. Proste... "long time ago". Čo viac dodať? Pekne to vyzerá, hudba je pekná, spevy sú dobré a Kyle je podľa mňa v rámci Hallmark filmov celkom dobrou postavou. No zvyšok je fakt slabé. Hodnotenie: C- ()