silentname

Čas na vianočné filmové TV špeciály konečne prišiel. A ako minulý rok, až do konca decembra mám v pláne sa pozrieť na všetky, ktoré nám dve najväčšie televízne spoločnosti budú mať možnosť priniesť. A po troške čakania mám konečne možnosť povedať niečo o prvom z týchto filmov - "You, Me & The Christmas Trees". V jadre môžem povedať, že od týchto filmov dokopy neočakávam absolútne nič. Väčšina z nich ponúka presne ten istý príbeh a rovnakú love story, akú sme videli miliónkrát a nevedia do toho priniesť nejaký skutočný príbeh, ktorý by to urobil zaujímavejším. Tu si ale myslím, že Hallmark mal predsa len niečo pod pokrievkou, čo môžem označiť za zaujímavé. Opäť platí, že ak je love story bočným elementom filmu a príbeh je to, na čo sa sústredí, môže to fungovať. A sledovať príbeh, kde sa mladá vedkyňa (pričom musím uznať, že Danica McKellar vyzerá na 46 rokov perfektne) snaží prísť na to, prečo vianočné stromčeky miestneho farmára po vytnutí začnú zomierať a čo sa vlastne deje s jeho úrodou. A budete mať pár náznakov ohľadom smerovania, no výsledok vás možno predsa len ku koncu prekvapí. Vianočnú atmosféru to má, postavy sú sympatické, chémia funkčná a tiež som bol zvedavý, ako to vlastne s týmito stromčekmi dopadne. Záveru som sa trošku obával, lebo tieto TV filmy idú často jedným smerom, no hoci sa v tomto filme dočkáme tiež klasického konceptu, kde sa veci pokazia, tak nepôsobí to tak nasilu a falošne ako v prípade väčšiny filmov, ktoré spravia túto otočku. Tu je to podľa mňa celkom uveriteľné a v konaní postáv to dáva zmysel. Takže nemám nejaký zásadnejší problém. Ako veľké otvorenie vianočných TV filmov hodnotím tento film ako jeden z tých lepších. Ak máte na romantiku a Vianoce naladené, čeknite si ho. Možno vás tiež príjemne prekvapí. Hodnotenie: B ()