Další Kneedlingova intrika způsobí, že se pan Fogg v Hongkongu ocitá bez finančních prostředků na plavbu do Japonska. Naštěstí se ukáže, že manželka britského guvernéra je velkou Foggovou obdivovatelkou. Situace se ovšem opět zkomplikuje a svůj díl viny na tom tentokrát nesou jak slečna Fixová, tak Passepartout. Zadlužený Bellamy je navíc zjevně odhodlaný zastavit Fogga doslova za každou cenu. (Česká televize)

Pan.Antonin

--- Tak jestli jsem u předešlé epizody psal, že Fogg to pěkně schytal, tak tady je na tom podobně a opět je v tom totálně nevinně. Mladá paní novinářka totiž na konci předešlé epizody neeticky o něm vydala dosti osobní článek a ještě se pak Phil dostane kvůli chybě Passerpartouta do vězení a k trestu bičování. A když už se zdálo, že si bude moc odpočinout v kajutě, přijde na konci pořádný zvrat.--- Pořád to má do dokonalosti hodně daleko, řešení hlavního problému epizody bylo dosti klišovité a představoval bych si to daleko živější, zábavnější a dobrodružnější. Ale asi zatím nejlepší epizoda, tak tam tu těsnou třetí hvězdičku dám. P.S. Během scény u guvernéra v pozadí hrála skladba Edvarda Griega In the hall of Mountain King. ()