Po dobrodružném úniku z Paříže v koši horkovzdušného balónu ztroskotají naši cestovatelé v severní Itálii. Fogg ovšem neztrácí elán a pohotově zastaví vlak, který je má dovézt do přístavu Brindisi, kde mohou přesednout na loď do Suezu. Cesta to však nemá být bezproblémová a kromě nevraživosti arogantního italského průmyslníka Morettiho musí Fogg překonat také nedostatek víry v sebe sama. (Česká televize)

Pan.Antonin

Varování, komentář obsahuje SPOILERY ---. Druhý díl se mi vůbec nelíbil, jelikož po odletu z Paříže jsme se přesunuli do vlaku do Brindisi, kde jsme se sekli a zůstali v něm celou epizodu. Řešili jsme vztahové věci mezi italskou rodinkou, až jsme se dostali k polorozpadlému mostu, přes který nešlo přejet. Fogg dostal nápad, matematicky to spočítal, i ten však málem krachl. Naštěstí neohrožená mladá silná nezávislá sebevědomá nezastavitelná Fixová zachránila situace, a tak můžeme pokračovat v cestě, která už doufám bude zábavnější. --- V epizodě se objevila kniha Julesa Verna Ze Země na Měsíc, děj se odehrává koncem roku 1872, Cesta kolem světa za 80 dní vyšla právě v prosinci 1872, uvidíme, jestli to tvůrci nějak rozvedou. ()