Jirisan

Mysteriózní thriller o skupině strážcích parku, kteří pracují na záchraně lidí z pohoří Čirisan. Yi-kang Seo (Ji-hyun Jun) je špičková strážkyně znající každé zákoutí Čirisanu. Hyun Kang (Ji-hoon Joo) je absolvent vojenské akademie s velkým tajemstvím a zároveň novým partnerem Yi-kang. Drama se točí kolem záhady obklopující mnoho návštěvníků hory; těch, kteří přicházejí zabíjet, a těch, kteří přicházejí ukončit své životy. (mikki089)

Maysha

Hned na začátku musím podotknout, že se jedná o zcela ojedinělé prostředí a celkově námět korejského seriálu. Horské prostředí, nedotknutelná příroda, horští záchranáři, už jen kvůli tomu stojí za to si se na Jirisan vrhnout. Hodina a čtvrt je na seriál moc a některé epizody jsou opravdu zdlouhavé. Mám za to, že by mohl být o minimálně 2 epizody kratší. Nicméně seriál je promyšlený do posledního detailu, a to oceňuji. Za další pozitivum musím zmínit soundtrack a velmi sympatický výběr herců. Herečka Jun Ji Hyun mi něčím připomíná Song Hye Kyo, asi přirozenou krásou. A neposledně to zakončení. Nechci tu spoilerovat, ale musím říct, že pro mě se jedná o snad nejlepší ending. No, vyšly mi sice 4 hvězdičky, ale vidím to spíše na těch 3,5. ()

• Na oficiálním soundtracku se podílel i zpěvák Jin ze skupiny BTS. Pro seriál nahrál píseň „Yours“, která zazněla na konci 6. epizody. (mikki089)