Mladý učitel kung fu (Chan Lung) si společně se svým žákem založí školu, ale nezdá se, že by mu všichni přáli úspěch. Ve městě už zavedená škola funguje a její dva nejlepší žáci (Ho Hsiao, Ching Chu) se rozhodnou učitele nešetřit. Do hry se ještě dostane místní drsný hoch (Lee Hoi San) a je nejisté, jestli nová škola přežije. (miklaras)

miklaras

I když nejde o nic zásadního v rámci MA filmů, jednu z hlavních rolí si tu střihnul Ho Hsiao a to je má speciální umanutost, protože hledat filmy s jeho účastí je někdy šílená práce. Choreografie stojí za to, děj je nic moc, soupěření nově vzniklé školy s tou zaběhnutou, takže klasika. Čtyři hvězdičky jsou jen pro mou potěchu, film je jinak tak na úrovni 3/10. Oprava, film vznikl v roce 1979 ()

Vonter

Kung Fu Genius je sice zajímavý název pro tento film, ale víc by sedělo Kung Fu z Bohnic, jelikož u značného množství scén jsem si připadal, jako bych pozoroval chovance psychiatrického ústavu a kung fu ala kachna je zážitek, který se musí vidět na vlastní oči. Naštěstí to všechno působí nadmíru zábavně a jako bonus jsou tu opravdu povedené fighty. Suma sumárum povedený a nevšední kung fu zážitek. V angličtině zde: https://www.youtube.com/watch?v=POE2CwqwCek&t=3478s ()

Navaran

Jedná se o klasickou kopačku. Nic překvapivého,ale je tu moc pěkná ukázka kachního kung fu,jednu z větších rolí tu má Ho Hsiao,což je kuriozita a věta "Vy jste génius a já idiot,tak co kdybychom si založili školu" je další perličkou do třídní knihy školy HK třídy komických figurek. ()