Villa delle anime maledette, La

• USA Don't Look in the Attic (neoficiálny názov) (viac)

Karlos80

"DON'T GO TO TURIN....DON'T GO TO THE VILLA". Malý duchařský příběh o jednom dědictví a prokleté rodině (?), který abych by upřímný nedává moc velký smysl. Děj není nikterak originální, celkově je to strašná bída i v rámci tzv Eurotrashe. Film groteskních a absurdních rozměrů, naprosto prázdný, bez špetky jakéhokoli napětí (vzrušení) a atmosféry, nic se zde po celý film prakticky neděje, ani finále ve skutečnosti nenabízí žádné veliké překvapení. Režie působí strašně neohrabaně až amatérsky, Ciprianiův soundtrack (částečně recyklovaný) je rovněž špatný a nevhodný. Prakticky nic mě tu tedy nechytilo a nezaujalo, jen snad to docela znepokojující místo, zasazené do temného a ponurého Turína mělo své kouzlo, to snad aby divák měl ve skutečnosti pocit že sleduje vůbec hororový film. Herecké výkony a dialogy, jedním slovem katastrofa. Beba Loncar zde vytvořila svojí úplně poslední filmovou roli. Ausino nebyl dobrý režisér (on nebyl nikdy schopen prokázat svůj talent), o tom jsem se musel přesvědčit až tímto jeho šestým a posledním filmem, v tomto názoru jsem se ale pomalu utvrdil už po jeho dvou velmi odfláknutých poliziotteschi. P.S: Filmu se vyhněte se jako čert kříži, je to jedním slovem propadák, absolutních nulových hodnot. ()