Jean Marc Maurel, policista z mravnostního oddělení (jako brigade des moeurs se obvykle označují policejní útvary zabývající se zejména obchodem s bílým masem, prostitucí, pasáky, pornografií, někdy i s alkoholem, hazardem apod.), s kolegy stíhá partu zločinců, kteří unášejí mladé ženy a prodávají je bohatým šejkům do harémů.
Max Pécas natočil zcela ve svém stylu film plný brutality, sexu, vulgarity, bití i mučení, počínaje vstupní noční scénou pouličních prostitutek kus za Vítězným obloukem. Jeho kriminální thriller je filmem z polosvěta zločinu, který prostě už takový je, a ani policisté, kteří se jím zabývají, nemohou být jemní, ušlechtilí a zdvořilí. Hledání vrahů a hlavního padoucha není ani jednoduché, ani bezpečné a Jean Marc zjistí, že v ohrožení života se může ocitnout i jeho krásná manželka. (Peabody)

choze

Svižná francouzská sleazy kriminálka s dostatečně zajímavým dějem a spoustou násilí na ženách. Od brutálního gangu to tvrdě schytávají jak pařížské prostitutky (shemales jsou rovnou stříleny), tak policistky (bohužel jen malá role pro Brigitte Lahaie) a partnerky policistů z mravnostního, kteří po gangu jdou. Hrdina je sympaťák a záporák je ve finále zábavně vyšinutý. Drsná je scéna mučení prostitutky v jejím bytě a oceňuju cool záběr při střelbě v kavárně, pořízený kamerou přidělanou na brokovnici. ()

Karlos80

Jedním slovem paráda tenhle Max Pécasův film, fanoušci a vyznavači obskurních, divokých, a ultra-násilných sex'n'sleazy flicků si zde přijdou na své. Příběh je docela spletitý, ale už úvodní značně bizarní scéna, kde jsou polonahý transsexuální kurvičky pronásledovány po lese, a poté jen tak z ničeho nic, zastřeleni výstřely z brokovnic, rozdováděnými motorkáři, dává tušit o co tady tak zhruba půjde, tedy že to nebude rozhodně nic uhlazeného a pěkného. "Brigade des moeurs" je jedním z posledních režisérových filmů (dost možná spolu s některými věcmi z let 74-76 i nejlepším jeho filmem!), film má rychlé tempo a spád, skvěle odsejpá a člověka nenudí ani na chvíli, ve svém žánru a kategorii jde jednoznačně o majstrštyk, který je zábavný, nádherně akční, dostatečně krvavý, s velkou porcí sleazy, nahoty (která je vždy vítána), a hrubého - všudypřítomného násilí (film je neuvěřitelně bezcitný a mysoginí především vůči ženám, oběti jsou většinou ženy!), docela dobrým (přesvědčivým) herectvím a dějem. Jo, nechybí ani nějaké to menší gore, useknutá ruka, sekáček v čele (hezká ťafka), nejsou to nějak extra dobré efekty, ale stále docela zábavné a nečekané, jedno ženské mučení s flaškou (kde jsem podobnou scénu jen viděl?), je taky pěkně hrubé a odporné, přesto že to jde mimo obraz. No je tady těch špinavostí skutečně požehnaně (víc jak příběhu!), všechno si zpětně nevybavím, ale nějaké ty stopy to v člověku určitě zanechá. Finále odehrávající se v nějaké opuštěné továrně taky good, stejně tak jako hlavní záporák, ten je vůbec nejlepší z filmu! Pouze pro fajnšmejkry, děvčatům, promiskuitním jedincům, feministkám bych to raději nedoporučoval, vstup jen na vlastní nebezpečí, byli jste varováni, i když jak už jsem někde slyšel, ne všecky " ženy" jsou ženy! "Brigade des moeurs" je skutečně neprávem zapomenutý a nedoceněný EuroSleazy klenot! Na Frantíky rozhodně překvapení, film hravě strčí do kapsy vela jiných zločineckých filmů (včetně většiny amerických). ()

rivah

Víc explicitní film ukazující nahoru a násilí než ostatní té doby, avšak není lepší. Film má řemeslně kvalitní akční scény a dobře odsýpá, ale nic víc od něj nečekejte než ukázku absurdní ultra násilí, nechutnosti a machismu, která dnes už jen ponechává pachuť. ()