Jeden z nás lže

• USA One of Us Is Lying

Pět středoškoláků zůstane za trest po škole. Nemají moc společného, ale záhadné úmrtí a tajemství, která postupně vyplouvají na povrch, je donutí táhnout za jeden provaz. (Netflix)

Recenzie používateľa Vabr k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2021) (S01)

Kamarádka mi to doporučila, protože se mi líbil Riverdale a měla pravdu. Má to slušné tempo, originální postavy a rozvoj. Má to zápletky a vazby přesně tak, jak to u seriálů miluju ❤️, když jsou věci propletené skrz na skrz. Byla to opravdu nečekaná detektivka. Dlouho jsem myslel, že to bude onen viník, ale ukázalo se, že to byl někdo zcela jiný! Moc se mi líbil nápad s tajemstvími, která jsme každý díl odhalili pomocí flashbacků (to taky u pořádného seriálu nesmí chybět!). Když bude druhá série, rád se kouknu. Nejoblíbenější postava: Bronwym Vyhodnocení: Hned v pilotu mě překvapila nečekaná změna v hlavnosti postav ()

Série 2 (2022) (S02)

Abych se přiznal, docela jsem věřil, že druhá série ani nevyjde, ale když jsem byl nemocnej a narazil jsem na to čirou náhodou, ještě v ten den jsem to zkoukl. Je škoda, že první série, ve které se seznamujeme s postavami, neznáme je a odhalujeme i jejich tajemství, které na ně Simon měl, byla tím vším suprová, ale zde už toho nebylo tolik nápaditého, takže bylo později jasné, že to nebude takové jako předešlá série. Bylo to v pohodě, ale že by mě to zvlášť zajímalo, to taky ne. Postavy mi nepřišly už tak skvělé jako dřív a překvapivé zvraty mě nějak ze židle nezvedaly. Spíš to u mě ztratilo ten šmrnc. Taky mi přišlo, že zde bylo LGBTQ+ trochu násilně vložené. Chválím však, že druhá série nebyla tak odpojená od té 1. Byla hodně propojená a i vrazi se vázali k přechozí sérii. Nebyl to ten druh další série, kdy je všechno jiné, úplně odlehlé, inovativní a snaží se to odprostit. Vyhodnocení: Už jsem další sérii nechtěl, ale podle konce je zjevné, že to bude pokračovat dál, a tak se taky podívám ()