ricci.s

Matka príde o svojho šikanovaného, retardovaného syna a rozhodne sa spáchať samovraždu. Práve v tej chvíli jej však do cesty vstúpi malé dievča s nadprirodzenými schopnosťami, a tak ju príjme k sebe domov. Ľudia v okolí však začnú umierať a je len otázkou času, kedy si po nich rozhnevaní dedinčania prídu. Macarena Gómez sa opäť ujala úlohy vyšinutej čúzy s hysterickými záchvatmi, a keď beriem do úvahy, že film trval 2 hodiny a hlavná hrdinka tam dostávala záchvaty zúrivosti snáď každých 10 minút, tak len minimálne tretinu filmu prevrieskala. Film má síce množstvo zaujímavých myšlienok a chcel toho povedať veľa (pokrytectvo cirkvi a slaboduchých obyvateľov, blížiaca sa apokalypsa a podobne), dokonca aj formálne je dobre zvládnutý, ale po tej hereckej stránke sa tu nenájde jediná sympatická postava. Ešte aj to decko bolo na pohľad vyložene hnusné. Nesadlo mi to, tieto pobožné škrekľavé horory proste nie sú pre mňa. Možno by to vytiahla z biedy poriadna brutalita, ale ani toho som sa nedočkal. Za titulkami sa objaví ešte jedna celkom vtipná scéna, tak odporúčam nezabudnúť a nevynechať. ()