silentname

"About Pie" je presne ten typ filmu, na ktorý si dokážem nájsť kedykoľvek náladu. Komédia, kde mám pocit, že sa dívam na skutočných ľudí so skutočným životom a rovnako aj problémami. Dialógy nepôsobia ako keby ich niekto napísal pre film a nikdy nemám šajnu ako to celé vlastne dopadne. Takže opäť ďakujem Gravitas Ventures sa ďalší tohtoročný prírastok. Skvelá práca. Osobne by som mohol povedať, že ma len miestami mrzelo, že mi absolútne nebolo jasné ako sa to celé vyvinie. Áno. Človek, čo nechce od začiatku do konca vedieť čo sa stane by zrazu bol za to, aby vedel čo sa stane. Prečo to tvrdím v tomto filme? Pretože občas tu natrafíme na postavu, ktorú by som chcel vidieť dlhšie, než len na pár minút. Najlepší príklad je asi hviezda jedného podniku, ktorá každý štvrtok hrá na ukulele a spieva. A volá sa Baylee. A okrem toho je lesbička. A jej stretnutie s našim hrdinom a celková časť, ktorú spolu budú mať je podľa mňa vynikajúca. A okrem toho film jej predstavenie aj celkom slušne vybuduje. Takže som dúfal, že sa ešte vo filme neskôr objaví. Ale bohužiaľ... nie. Takže v tomto smere by som povedal, že občas mi nevadí, ak viem predvídať určité udalosti. Na druhú stranu si myslím, že nikto nebude vedieť kam ten film smeruje a istým spôsobom by som mohol povedať, že aj o tom je život. Je nepredvídateľný. V jeden moment si môžete užívať celkom dobré rande a o chvíľu vám zavolá na mobil otec s pocitom, že umiera a dostáva infarkt. Jop. To je presne ten tip filmu, ktorý tu máme. A mňa osobne to neprestáva baviť. Až ma raz prestanú baviť tieto indie americké komédie od Gravitas Ventures baviť, dám vedieť. Zatiaľ ide stále o typ filmu, na ktorý mám náladu kedykoľvek. Hodnotenie: B+ ()