Karl Kruse (Milan Peschel) je plavčík, údržbář, správce i pokladní jednoho hornobavorského městského plavečáku, ale těžko ho nazvat také jeho dobrým duchem. Karlovo strohé chování, striktní vyžadování dodržování provozního řádu a svárlivost odrazuje od návštěvy téměř všechny zájemce o koupání. Permanentně prázdný areál však Karla nijak netrápí, žebříčku jeho hodnot vévodí, jak jsme už řekli, pravidla a pořádek a ten tu tedy je. Rutinu prázdninového provozu nakonec narušila mnohem horší věc, než kraul Frau Bogner v dráze pro prsa, posunuté lehátko, či kačeří hovínko na dlaždicích – radnice se usnesla na uzavření areálu s tím, že na jeho místě vyroste luxusní obytná čtvrť. Karl, pro něhož je jeho práce doslova smyslem života (ostatně stejně jako byla už pro jeho otce), se vydává do boje za záchranu svého bazénu. Největší podpora mu nakonec přichází ze strany, odkud by to nikdy nečekal. (chamonix)

chamonix

Grafy – čísla – tabulky – formátování – pH … DAS ist deutsche romantika, májn frojnd!   +++   Uprchlická komedie, která pobaví. I proto, že nevychovává zcela prvoplánově. ()