Tokyo Ghoul

• Japonsko 東京喰種-トーキョーグール- (viac)
Japonsko, (2014–2015), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

V Tokiu se dějí zvláštní vraždy. Díky důkazům na místě činu policie dospěje k závěru, že za útoky stojí ghúlové. Kamarádi z vysoké školy Kaneki a Hide přijdou s myšlenkou, že ghúlové se mohou převlékat za lidi, a proto je ještě nikdy neviděli. Jenže netuší, že jejich teorie by se mohla stát skutečností, když je jeden z nich napaden. (mikki089)

Recenzie používateľa fallanga k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2014) (S01)

Tokyo Ghoul. Anime o ghoulech, kteří vypadají jako lidé, ale nemohou jíst lidské jídlo. Místo toho musí, chtě nechtě, jíst samotné lidi. Je to anime plné krve, brutálních soubojů, příběh je naprosto drsný, hlavní hrdina pojídá lidi, přestože nechce, jsou tam konflikty mezi ghouly a obzvláště důležitý je vztah mezi hlavním "ghoulím" hrdinou a jeho lidským kamarádem. Tak přesně tohle Tokyo Ghoul není. Tokyo Ghoul má naprosto otravného a ukňouraného hlavního hrdinu, který se rozjel až v posledním díle. Jinak byl po celou dobu ubrečený a čím méně se vyskytoval, tím byly jednotlivé díly lepší. Naštěstí to tam zachraňovala Touka, která byla správný drsný ghoul. Všichni kladní ghoulové jsou "vegetariáni" (rozuměj - nikoho nezabíjí, jedí už mrtvá těla), což trochu kazí celkový dojem. Ghoulové by měli zabíjet lidi, přestože nechtějí. Živit se pouze na sebevrazích ubírá seriálu jeden rozměr. Příběh prostě drhne. Je to typické klišé. Ghoulové jsou ti, kteří jedí lidi, ale ve skutečnosti jsou lidi ta skutečná monstra. Taková zápletka není úplně špatná, ale už jsem ji viděl milionkrát a od tohohle jsem očekával něco více. Lidský kamarád hlavního hrdiny je odsunut na vedlejší kolej. Zemře tam více ghoulů než lidí, atd... Ale přesto všechno je Tokyo Ghoul dobré anime. Má super souboje, pěknou kresbu a tečou tam hektolitry krve. Poslední 2 díly se opravdu rozjedou, konečně to začne být zajímavé, postavy se začnou vyvíjet (obzvláště hlavní hrdina) a celkově to prostě vypadá jako dobrý základ pro druhou sérii. Kdyby celá série vypadala jako poslední 2 díly, tak to bude za 5 hvězd. Bohužel má série pomalý rozjezd. Proto jsou to 4*. ()

√A (2015) (S02)

Druhá série Tokyo Ghoul má stejný problém jako ta první. A tím je naprosto nudný příběh, který se rozjede až v posledních třech nebo čtyřech episodách (které navíc nejsou natolik vygradované jako finále první série). Kaneki sice prošel obrovskou změnou, ale přesto je to pořád ten samý ukňouránek. Navíc, naprosto drsná a chladná Touka už není tak drsná a chladná. Chápu, že scénáristé z ní chtěli udělat poněkud větší sympaťačku, chtěli aby vypadala jako normální holka, ale v první sérii taková nebyla a bylo to lepší. Nejsem proti tomu aby zůstala chladnou sviní jako byla, přidat ji trošičku emocí je dobrý nápad, ale nesmí se to přehánět. Její osobnost na konci první série byla tak akorát. Teď tady polovinu času jenom brečí. Ale asi největší zápor vidím v tom, že tomu chybí nějaký slušný záporák. V Tokyo Ghoul se těžko rozlišuje kdo je vlastně klaďas a kdo záporák, obě strany jsou šedivé jako E. L. James, ale v první sérii byl přesto agent Mado, který byl dokonalým záporákem, který zabíjel Ghouly o sto šest a nezajímal se jestli jsou to děti, vegetariáni nebo prostí vrazi. A potom tam byl Jason, který byl prostě sadista a figuroval tam jako druhý záporák. V druhé sérii nikdo takový není. Všechny postavy mají určité motivy pro to co dělají a i když to není věc, na kterou bych často nadával (vždyť v Code Geass nebyl ani jeden stoprocentní klaďas nebo záporák, a přesto je to jedno z nejlepších anime jaké jsem kdy viděl), ale chybí mi ten pocit naprosté nenávisti k Madovi a pocit naprostého odporu k Jasonovi. Celkově to bylo prostě slabší než první série, která, přiznejme si, také nebyla dokonalá, ale i tak se těším na pokračování. Není to seriál který bych opěvoval a nebudu si trhat vlasy frustrací při čekání na další sérii, ale až to jednou vyjde, tak si udělám čas a podívám se na to. ()