Populární herec a komik Městských divadel pražských Lubomír Lipský vás provede slavnými staropražskými arénami a kabarety. Navštívíte letní scénu ve Pštrosce, kde uvidíte úryvek ze hry J. K. Tyla "Jiříkovo vidění", dále zavítáte do arény Na Hradbách, kde vystupovali legendární herci Mošna, Šamberk a Frankovský, v aréně Kravín se setkáte s Iljou Prachařem, divadlo v Edenu nabídne produkci kouzelníka Šenka, ve smíchovské aréně bude zpívat Šípkovy kuplety Josef Bek a uslyšíte také píseň z operety "Taneček panny Márinky" v podání Pavlíny Filipovské a Josefa Zímy... V dalším díle uvidíte mj. Teatro Italiano na Královských Vinohradech, kde majitel arény Averino (Bohumil Bezouška) uvádí taneční číslo a zpěvačku Pepinu (Stella Zázvorková). Známá Pištěkárna na Vinohradech zas předvede vídeňskou frašku Johanna Nestroye Lumpáci vagabundus (Miloš Kopecký, Josef Beyvl, Josef Bek) a budete svědky vystoupení českého kouzelníka a průkopníka kinematografie, majitele prvního stálého kina v Praze Viktora Ponrepa. V Nové aréně na Smíchově si můžete zazpívat staropražské satirické kuplety, mj. "Pépi, ty jsi celý můj svět" v podání Josefa Zímy a Pavlíny Filipovské. (Česká televize)

Šimpy

Vcelku povedená záležitost. Pásmo písní a scének propojeno historií divadelních historických pražských scén...takové propojení občas u podobných féerií chybí. A v závěru v hospůdce je možno spatřiti mladičkého Jirku Hrzána. :-) ()