Ji zhi de shang ban chang

• Čína 机智的上半场 (viac)

ChArLeNe

Seriál sa točí okolo štyroch spolubývajúcich na vysokoškolskom internáte a ich života počas celej dĺžky vysokej školy, vrátane reálnych nezhodách medzi spolubývajúcimi. Každá je povahovo iná, seriál poukazuje na ich silné aj slabé stránky a spoločne si pomáhajú rásť. Vytvoria si medzi sebou silné priateľstvo, ktoré nerozbije žiaden konflikt ani chlapci. Čo sa mi na seriáli páči je to, že ukazuje, že ženy môžu byť silné bez toho, aby boli bez emócií alebo mrchy. No seriál je viac než len o štyroch kamarátkach, je aj všeobecne o pomáhaní, spolupatričnosti, riešení konfliktov, raste a (ako už názov prezrádza) bytím sám sebou. Každá epizóda je o niečom inom, čiže seriál ani nenudí. Epizódy nie sú zbytočne dlhé, rozťahané, keďže trvajú menej než hodinu. Seriál sa tiež zaoberá aj nejakými sociálnymi problémami, z ktorých pre diváka nové môže byť to, že tradiční čínsky nosiči (ktorí sa nazývajú Bang Bang) pomaly miznú. Čo ma tiež potešilo bolo, že seriál zvrátil nejaké očakávania, ktoré sa často vyskytujú vo vzťahových filmoch/seriáloch. Páčili sa mi epizódy, ktoré sa zameriavali na život na výške a na osobnostný rast postáv, ale keď sa epizódy zamerali na romantické vzťahy, tak to už ma nebralo, pretože nezobrazujú zdravé vzťahy. Romantické vzťahy boli plné manipulácie a nátlaku, nečestnosti a potreby ovládať. Obzvlášť, keď sa páry dali dokopy manipulatívnym/nečestným spôsobom, tak to bolo propagované ako romantické. Ale keďže hlavným bodom seriálu nie sú romantické vzťahy, tak pri hodnotení na nich až tak neprihliadam. Pre mňa hodnota tohto seriálu spočíva v silnom priateľstve medzi ženami, ako napravili svoje vzťahy s rodičmi, a množstvom pozitívnych myšlienok a inšpiratívnych scén, ktorými seriál prekypuje. Na zdvihnutie nálady seriál postačuje, i keď asi tak dve epizódy boli smutné. Nekričalo sa tu toľko ako sa zvykne v kdramach, a neboli ani žiadne dlhé zábery. Seriál ma navnadil si nájsť viac čínskych slice of life seriálov. ()