Sette ore di violenza per una soluzione imprevista

• USA 7 Hours of Violence (neoficiálny názov)
všetky plagáty

Karlos80

Velmi dobrý debut a vcelku kvalitní akční poliziotteschi od jednoho později z předních tvůrců tohoto oblíbeného talináského subžánru Massima Tarantiniho. V hlavní roli George Hilton, ikona gialla a spaghetti westernů, je zde v roli exmafiána a úkladného vraha vydírán svými starými partnery a poslán do řeckých Athén na nějakou špinavou práci. Nutno říci, že zde podal zcela atypický výkon, než na který jsme od něj doposud byli zvyklí. Film je parádní sleazy akční záležitostí, při které se určitě nebudete nudit, stále si udržuje svou neuvěřitelnou rychlost, která vás nepustí. Je maximálně dobře ozvučen, obsahuje podle mého mínění především opravdu dobře choreograficky zvládnuté kung-fu scény, ve kterých vyniká jak Hilton tak i Iwao Yoshioka. Občas poněkud směšné, ale to už je věc názoru. Je tu i dost násilí a krve, parádní byly rovněž populární zpomalovačky při scénách zabití, jedna pomalu nekonečná na začátku v bytě a druhá ve finále s dobře prostřelenou hlavou, grimasy obou zúčastněných opravdu stojí za to. Děsivá byla i příprava odstřelovače (Hilton) na kopci, škoda jen, že nedotáhnutá do konce. Druhé pohlaví tu zastupovala krásná a znamenitá Rosemarie Dexter. Toto je výborný kult ve svém žánru, jeden z těch lepších malých filmů, bohužel, dnes už zcela zapomenutých. ()

Martin741

Hm, moje milovane Polizzioteschi. Sranda, ze ich tocila len kjedna krajina, a to konkretne Taliani. V Byvalom ZSSR a sovietskom bloku sa polizzioteschi netocili .... a vlastne neviem o nejakej krajine - okrem Talianska - kde by sa aktivne tocil polizzioteshi film. Ako dobre pise Karel, je t odebut ako hrom. Kvalitna filmarina, rezisersky ukazal Tarantini Talent, nasilne sceny nechybaju, tak to ma v polizzioteschi byt. Chybali mi vyraznejsie autonahanacky, to kung fu zakomponovane som nepochopil. Kung fu patri do cinskej kinematografie, a do HongKongu, nemam rad kung fu v polizzioteschi. Rosemary Dexter bola nadherna, celkovo sa oplati toto polizzioteschi mat a pozerat obcas : 77 % ()

vitekpe

Nejvetsi zajimavosti byla asi ucast Rosemary Dexter, herecky se zvlastnim zivotnim pribehem. Hilton je dobrej jako vzdy, a presto, ze ve filmu ucinkuje mnoho znamych tvari, nepovazuju ho za nejak zasadni pilir v zanru. Alespon v tuto chvili. 3- ()