Dan Beattie (George Montgomery) se rozhodne vzdát se své funkce šerifa a pohnout se dál na západ. Konkrétně do městečka jménem Sundown, kterému vládne tamní mocnář Beau Santee (Frank Wilcox). Tomu leží celé město u nohou a zbavit ho svrchovanosti může jen příchod železnice. Proto se všemožnými prostředky snaží tento nový trend odvrátit. Dan je při příjezdu mylně označen za agenta železniční společnosti, jistého pana Taylora, a tím se dostává jeho život do ohrožení. (Mol)

Martin741

Zabudnuty, o to vsak lepsi western, kde nejde  o kradez koni - konecne, lebo v 60. rokoch minuleho storocia bolo najvacsim filmovym klise vo filmoch kradez koni. Tuna ide o vystavbu zeleznice, pricom projekt sa mnohym nepaci a chcu ho zhatit  : 72 % ()

Mol

I HEAR YOU GOING TO FUNERAL!! FUNERAL? WHO? YOURS!! Hodně příjemný western a na dobu vzniku se k mému obrovskému překvapení i dost střílí. Co na tom, že ve filmu jsou jen dvě seňority a obě škaredé jako noc v prérii plné škorpiónů. Hlavně, že hlavní postava má odvahu a závěrečná přestřelka ve městečku je velkolepá. Dost k dobrému filmu přispěla i rozumná délka. Vřele doporučuji. ()