fugyx

Po Vencer el miedo a Vencer el desamor prichádza Rosy Ocampo s Vencer el pasado, teda Ako prekonať minulosť. Opäť štyri hlavné predstaviteľky ženy, aktuálne a spoločenské problémy. Napríklad ako technológie ovplyvňujú život, kyberšikana, hoaxy, nenávistné komentáre, strata súkromia, verejné poníženie, ukradnutie identity, priemyselná špionáž. Takisto aj témy ako strata dieťaťa, rozpad rodiny, spoločenské predsudky, homofóbia, podceňovanie žien v pracovnom prostredí, kariérizmus, závislosť na sociálnych sieťach, machizmus, Wilsonova choroba, atď. Toho všetkého a aj mnoho ďalšieho sa dotkli osudy postáv Pasada. ■ Renata, molekulárna biologička, ktorá pracuje na svojom genetickom balíčku, projekte, ktorý má pomôcť bežným ľuďom diagnostikovať rôzne predispozície, otcovstvo a mnoho iného. Projekt jej však ukradne jej snúbenec, ktorý ju nechá pred oltárom a urobí z nej internetový výsmech. Vyhodia ju z práce, tú si nájde až po čase v Biogenelabe. Tam sa ocitne i Mariluz, ktorá odíde z rodnej dediny po verejnom ponížení jej priateľom, ktorý zverejnil jej intímne fotografie, načo ju otec vypudil z domu. Carmen, mestská panička z Puebly, má vášeň v spoločenských večierkoch, v jej klube bohatých žienok. Keď sa objavia videá jej manžela s milenkou, ktorý navyše zdrhne kvôli pochybným obchodom, nechá Carmen s tromi deťmi napospas osudu. Danna je jej dcéra, školáčka, nádejná influencerka, zvyknutá na pohodlie a na lajky. Aj oni odídu do Ciudad de México a Carmen musí pracovať, aby sa postarala o deti. Poníži sa a s Mariluz sa stanú recepčné v Biogenelabe. Jeho majiteľ Lisandro Mascaró, uznávaný vedec, obdivovaný všetkými (až na Daría, ktorý si zmení meno, chystajúc odplatu za smrť svojho otca), venuje pozornosť Renate, pretože vidí v nej potenciál a talent. Osudy  štyroch dám sa prepletú a spoločne i zvlášť čelia spleti nástrah. ■ Je toho veľa, pretože sa toho veľa udialo v 85 častiach. Mnoho kladných i záporných postáv, ktoré sa vyvíjajú. Originálny príbeh, ako každý Vencer, ktorý prilákal divákov a snáď primal k zamysleniu. Páči sa mi prepojenie jednotlivých sérií Venceru prostredníctvom postáv z Mieda i Desamoru, pesničky od skupiny Ha*ash, ale i herečiek Valentiny Buzzurro a Arantzy Ruiz. ■ Angelique Boyer dostala krásnu úlohu, ktorú si užila i vytrpela. Erika Buenfil sa vyhrala s charakterom zakomplexovanej paničky Carmen a stala sa z nej uvedomelá matka. África Zavala excelovala - workoholička zaujatá kariérou, antipatiou k materstvu (herečka práve prišla z materskej), jediná ubicada, jedna z najlepších postáv i hereckých výkonov. Leonardo Daniel si zahral záporáka a bolo mi ťažko zvyknúť si na tú zvrátenú povahu, keďže pôsobí veľmi decentne. Skvelý. Postava Gabriely Rivero sa moc nevyvíjala, až na konci (chvalabohu). ■ Zvučné mená, lákavý príbeh, nové témy, nové talenty. To malo Pasado. A bude mať aj Vencer la Ausencia, štvrtá séria projektu Vecer. Budem to sledovať? ¿Cómo de que no? A či odporúčam sledovať? Par favaaar, por supuesto que sí! ()