silentname

Je ťažké povedať pre akú skupinu ľudí je vlastne "Clairevoyant" určené. Možno to ocenia fanúšikovia Gravitas Ventures filmov ako ja, no neviem to povedať s úplnou určitosťou. Ja osobne s filmom nemám nejaké vážnejšie problémy. Je to v podstate film o jednej dievčine menom Claire, ktorá chce dosiahnuť nirvánu a točí o tom svoj vlastný dokument. Takže vlastne môžeme to nazvať ako komediálny mockument. Aj s prvkami drámy. Takže zaradenie je podľa mňa správne. Či to bude niečo čo oceníte je ale už úplne iná otázka. Pretože v jadre sa nedá povedať, že sa toho vo filme veľa deje. Je to len hľadanie seba samej, poznávanie sa, hľadanie rôznych ľudí, ktorí sú zbehlí v rôznych oblastiach a snaha pochopiť samú seba. A film viac-menej si drží rovnaký tón, až do posledných desiatich minút, ktoré boli (podľa slov Claire) zostrihané a zahrané, aby sme mohli nejako pochopiť, čo sa v nej vlastne odohrávalo. A pravdou je, že je to asi najzaujímavejšia časť celého filmu. Pretože som si uvedomil jednu podstatnú vec. Ako vlastne môžeme dosiahnuť spirituálnu nirvánu bez toho, aby sme v sebe niečo nemali. Za triezva je nám proste spirituálny svet nedostupný. A myslím si, že Claire asi musela mať celkom zaujímavý trip. Zvyšok filmu je ale tiež celkom vtipný. Ako sa snaží nájsť prameň potoka v lese, lebo tam môže nájsť svoju blaženosť. Ako čítanie ruky pomocou kyvadla, alebo stretnutie so spiritualistkou, ktorá hovorí o večnom šťastí v nebi. Kopec odpovedí na jednu a tú istú myšlienku, ktoré sa v niečom rozchádzajú a niečom nie. Záverečný odkaz Claire je podľa mňa inteligentný a hoci možno nenašla nirvánu a nedosiahla spirituálnu blaženosť, tak dospejete k pocitu, že ju tá tvorba dokumentu zmenila a dokázala nejaké veci vo výsledku pochopiť. Takže môžeme uznať, že zbytočná cesta to nebola. Mňa osobne film bavil a dokopy spĺňa moje dojmy a očakávania z Gravitas Ventures filmov. Ale ako som povedal, neviem či by to rovnako dokázali vnímať aj iní. Takže tak. Hodnotenie: B+ ()

Marze

Tato kosmicka polevka je nejen zabavna, protoze ma humor, ale ma sve srdce. Tento namet jak dosahnout nirvany by ale sel zpracovat lepe. ()