A Chance for Christmas

(TV film)
všetky plagáty

silentname

Tak "A Chance For Christmas" sa stane asi vo vyhodnotení mojim najobľúbenejším vianočným filmom vianočnej výzvy (ktorú ešte dokončujem). Keby boli všetky filmy spracované takto, tak by to počas obdobia od konca októbra až do konca decembra asi nebolo také únavné sledovať tie vianočné filmy. Lebo priznávam, že počas roka som už mal viackrát momentky, že som sa na to chcel úplne vykašľať a vzdať to. Ale rozhodol som sa, že to nejako dokončím a čisto na odporúčanie užívateľky "Fanita" si pozriem ešte tento film ako jeden extra vianočný bonus. A sledovanie tohto som neľutoval ani na moment. Myslím si, že keby sa film dočkal ešte trošku kvalitnejšej produkcie, tak by išlo o novú vianočnú klasiku. Koncept je síce starý, no musím povedať, že mňa bavia filmy, ktoré ho používajú. Každý deň budeme mať 24. december, až kým sa nám nepodarí spracovať veci najlepším možným spôsobom. Lebo z každej nesprávnej možnosti sa môžeme poučiť. No čo film zvláda perfektne je svoju emocionálnu rovinu. Tori Anderson je síce sympatickou herečkou, no v tomto filme som mal pocit, že ukázala po hereckej stránke asi všetko. Je šťastná, je zlomená, je nahnevaná, je frustrovaná, je zaľúbená, je absolútne rezignovaná... a všetko počas jedného filmu... a zvláda to veľmi dobre. Okrem toho má so svojim partnerom Mykeem Selkinom dobrú chémiu. Tie momenty som im veril. A tiež ako sa to celé postupne vyvíja. Okrem toho ten film je vtipný na správnych miestach, je dramatický na správnych miestach, má asi môjho najobľúbenejšieho Santu čo som počas Vianoc videl a celé to pôsobí úprimne. Napriek tomu, že sú určité veci, ktoré tu sú celkom falošné (ak ste film videli, tak viete na čo narážam). Chápem ak to niekomu príde staré, ale ja som sa na tomto filme neskutočne bavil. Asi najviac zo všetkých filmov, ktoré som počas poslednej vianočnej výzvy videl. A som tomu fakt rád. Ostáva už len posledný film na zhliadnutie, a konečne prejdeme k vyhodnoteniu. Teším sa. Hodnotenie: A ()