Invázia

USA, (2021–2023), 16 h 43 min (Minutáž: 33–58 min)

Sam Neill, Shamier Anderson, Golshifteh Farahani, Billy Barratt, Šiori Kucuna, Firas Nassar, Azhy Robertson, Paddy Holland, Togo Igawa, Max Fincham (viac)

Zem navštívil mimozemský druh, ktorý ohrozuje existenciu ľudstva. Udalosti prebiehajú v reálnom čase očami piatich bežných ľudí v rôznych častiach sveta, zatiaľ čo sa snažia pochopiť chaos, ktorý sa okolo nich odohráva. (Apple TV+)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (21)

Invázia (2021)

1. Řada: odpad! Vrchol scénaristického odpadu a největší ojeb na spotřebitele. A nejhorší je, že Apple to považuje za obrovský úspěch, který si zasluhuje další řadu… Každopádně proč ojeb. Upoutávka a lákadlo na sci-fi se Samem Neilem, hlavní tahák popravil v první epizodě a začne vyprávět vztahové drama 4 postav a na sci-fi regulérně sere. Jediná epizoda co stojí za pozornost je #6 (nechápu proč celý seriál nejede v tomto duchu). 2. Řada: TBD Více u jednotlivých epizod. ()

Posledný deň (2021) (S01E01)

Kdo sakra vymýšlel scénář? Proč musím dloooouze sledovat nějakou Inránskou paničku jak řeší svoje životní trable? Proč se scénář dloooooooouze věnuje postavám, které zlikviduje? Jako čekali, že někdo zbaští bez komentáře odstavení jediné hvězdy seriálu hned po první epizodě? Jestli se seriál urychleně nevzpamatuje, nedokoukám.. ()

Nehoda (2021) (S01E02) odpad!

Takže přidáváme několik dějových linek… a co? Jaká je pointa? 80% času se řeší zbytečnosti a zatím jak se zdá, sledujeme život někoho jen proto, že až pocítí dopad invaze můžeme se věnovat dalšímu? Jak to tak totiž vypadá linka šerifa je definitivně ukončena a co Japonsko? Tak asi taky končíme. Neskutečná idiocie scénáře. Neskutečná nuda. ()

Orion (2021) (S01E03) odpad!

Regulérně můžete epizodu přeskočit a o nic nejde. 4 dějové linky nezajímavého žvanění a NULA čehokoliv co by připomínalo sci-fi. Tedy krom té debility s autobusem. Ta “teleportace” prakticky netknutého autobusu (a 100% přeživších) na dno rokle byla přes závit až dost. ()

Kráľ je mŕtvy (2021) (S01E04) odpad!

Takže nezáživná slide-show 4 přiběhových linek pokračuje. Řeší se cokoliv jiného jen ne jakákoliv sci-fi tematika (a poslední minuta celé epizody to nezachrání). Debilní neurotická tlamička pořad jen řve (a chová se jak kretén). Tlupa UK harantů je protivná čím dál víc. Fňukáni homo-pipky díky tomu, že je mimo JASA nudí tedy extra fest a grupa Iránců? Jako sakra proč Luke odešel? Tohle veledílo je vrchol trapnosti. ()

Návrat domov (2021) (S01E05) odpad!

Seriál udělá zásadní objev a vůbec s ním nepracuje. Pořád se plácáte mezi čtyřmi příběhy a jakoukoliv šanci se začít chovat jako solidní sci-fi ignoruje. Íránská pinda se tváří non-stop jako sjetá, tlamička má stále chování primitiva, haranti jsou na pěst a JASA linie je nejvíc zajímavá, ale zabíjí ji křečovitá neomarxistická homo berlička. tahle série se už z odpadu jen těžko vyhrabe. Mega LOL je Americká prezidentka! Vážně tahle série je perla. ()

Vlámanie (2021) (S01E06)

Hodně pozitivně beru, že se epizoda věnuje jen jedné lince. Sice se Íránská pipka chová jako po lobotomii (celou epizodu) a chování postav je neskutečně retardované, ale konečně se v polovině seriálu scénář probudil a začal se chovat jako sci-fi. Prostě najednou to je zcela jiný seriál. Bohužel škoda již byla napáchána a aby seriál dohnal hodnocení alespoň na průměr, se bude muset HODNĚ snažit. ()

Nádej (2021) (S01E07) odpad!

Tak opět zpět k plácání se on ničeho nikam. Strojově se přepínají 4 dějové linky, kdy jediná, která stojí za to je Japonsko. Tenhle seriál se prostě z odpadu už nevyhrabe. ()

Kontakt (2021) (S01E08) odpad!

Nudné kecy na všech frontách… tobě už vážně nejde. ()

Samé hviezdy (2021) (S01E09) odpad!

5 minut a odpad byl na světě. Tenhle seriál už si žádné ústupky nezaslouží. Kde sakra vzala lesbo-astronauta ten skafandr? V čase nárazu/útoku ho NEMĚLA! Dále to “plavání” ve vesmíru… jako nějaká Japonská vychytávky, když všichni ostatní potřebuji pro pohyb ve vakuu trysky? A perla nakonec… jak mohla slyšet zvuk z toho videa? Ve vakuu (když kabina byla otevřená).  Tohle už ani není sci-fi, ale trapnost. Když potom hlavy identifikovali jako klíč k porážce vetřelců ÍRÁNSKOU RODINU (a ne ten prima kus plechu), stačilo to. ()

Prvý deň (2021) (S01E10) odpad!

Co tohle zase bylo? Nejdřív dokola sledujeme všechny jak čumí a jen tak bloumají. Kluka prohlásí dle EEG mozkově za mrtvého a blik najednou je na přístrojích podporující životní funkce… WTF!? Pak se na střidačku zjišťuje jakože něco děsně ultra objeveného (CELOU epizodu), aby se zase vysvětlilo úplné hovno. Tohle je pro mě definitivní konec sledování této idiocie. ()

Niečo sa zmenilo (2023) (S02E01)

Davy začaly chrochtat blažeností, tak jsem se rozhodl pro návrat. Název tvrdí “že se něco změnilo”. Tak uvidíme. Máme den 121. Tedy jakože 4 měsíce od invaze. Ze 4 linek (minule) sledujeme jen dvě. Japonka (zajímavá - vždycky byla takže žádná změna) a Íránská rodinka (až na půdu otravná - taky vždycky byla!). Znatelně se omezili dramaticky dlouhé umělecké záběry a občas se něco děje (tedy změna v provedení určitě). Ale že by to byla pecka, tak to tedy ani omylem. A ten LOL závěr… Proč někdo tahá mrtvolu do Francie? Ach jo. ()

Naháňanie duchov (2023) (S02E02) odpad!

No a je to jasné. Chybějící dvě linky - “černoch” a “haranti” jsou tady (tedy otravná a otravnější). První dvě (z minule) se zcela ignorují. A je to brutálně nudné. Nejvíc LOL je samozřejmě fakt, že někomu stálo za to vzít lékařsky diagnostikovanou mrtvolu a zabývat se jí natolik, že cestovala z Londýna do Paříže :D. Jako co k tomu Francouze vedlo? Potom linie “haranti”… to je myšlenkou tak vypatlané (a užvaněné), že mi to hned připomnělo epizodu s pádem autobusu do rokle (S01E03). Tohle už lepší nebude. Začínám litovat návratu. ()

Ohňostroj (2023) (S02E03)

Epizoda bez “harantů” (takže skáčeme “jen” mezi třemi linkami). I tak, jediné co co táhne seriál je Japonka (která je i tak plná vaty), zbytek je na hraně odpadu. Doslova vrchol trapnosti byla linka “Íránská rodinka”. Ta změna na “drama po vysílačce” aby se ušetřilo byla doslova k smíchu (včetně uječeného závěru). Černoch má jediné plus - oslí můstek na první epizodu první řady. Nicméně i přes skutečně raketový posun děje (jediné funkční linky seriálu) je jasné, že jde o “hru na drama” (kdyby to byla poslední epizoda řady, zbaštil bych to. Takhle ale ne). ()

Tunel (2023) (S02E04)

A máme tady linku “haranti” - moc mi minule chyběla. Každopádně. 7 lodí, 7 záchvatů. To je jeden z neduhů seriálu. Do hromady různých zbytečných sraček se občas pustí informace co má váhu. Kdyby se scénáři věnovala stejná pozornost jako jestli destičky jsou dost diverse a multi-kulti (na to je betonově celá komise) bylo by to druhé Stranger Things. Celkem mě totiž překvapilo, jak fungujíci epizoda může být, když se neskáče mezi linkami a děj se soustředí jen na jednu. Kéž by tak měla ta cesta (haranti jsou do Francie) jakýkoliv smysl nebo logiku (no… dojdou tam a co jako? Co tam jako zmůžou/změní?). Pozn.: asi bude náctka znát jméno písničky co vyšla před 30 lety :D ()

Hlas z druhej strany (2023) (S02E05) odpad!

Scénář s chirurgickou přesností skáče mezi třemi linkami (Japonka, černoch, íránská rodinka) a vyzobává jen ty žvatlací pasáže. Proto má seriál tolik linek! Aby mohl žvanit 3x tolik o kravinách a tvářil se jak toho (zajisté) 3x tolik rozkryl/vysvětlil. Linka “rodinky” je naprosto zbytečná (její vystřižení by divák vůbec nepostřehl). Linka “černoch”… to samé. Na co se přišlo nového? Největší informační posun je v lince “Japonka” a ten posun je bombastický a šokující! Prostě… nelze to vyjádřit lépe než citací posledních dvou slov epizody: “Jsou tady”. Ty vole! Po 15 epizodách doslova mindfuck. ()

Citlivé miesta (2023) (S02E06)

Íránská rodinka - haranti - Japonka - a zase dokola (žádný černoch). 1/2 epizody pryč a opět se vyzobali diskuzní pasáže (haranti tentokrát v otravnosti vedou). Žumpa je zpět. Druhá polovina je sice dynamičtější, ale co z toho? Nikam to nevede, jen se opakuje zřejmé už několik epizod. A ten LOL závěr. Ach jo. ()

Do králičej nory (2023) (S02E07) odpad!

Tentokrát epizoda vynechala komplet linku Japonka a skáče mezi zbytkem. Prakticky jen výcuc zbytečnosti, idiocie a debilních proslovů (ten náznak propojení dvou linek to nezachrání). ()

Kozmický oceán (2023) (S02E08)

Z nějakého důvodu pro změnu ignorujeme linku “íránská rodinka” (ne že by mě to vadilo, spíš mě zaráží ta logika vyprávění - kluk totiž musel na zemětřesení reagovat). Celé je to zbytečně natahované (proč nemohl černoch otevřít dekl? Protože neschoval vojáka co přepadl… a neschoval ho protože je debil (on/scénárista). Nic co se děje nedává moc smysl. Titul hnida roku tentokrát dostal indián. Naštěstí už ho neuvidíme (za to je hvězdička). ()

Prelom (2023) (S02E09)

Linka “íránská rodinka” a “černoch” se konečně propojily (bude se méně skákat). Nicméně “matka” se chová stále jako učebnicová kráva a předvádí jednu perlu za druhou (př.: proč má na té taktické vestě vysílačku na zádech!?). Nicméně něco se tam konečně děje. Linka “haranti” zcela převzala štafetu v otravnosti a zbytečnosti. Ty dialogy jsou otřesné. No a “Japonka”? Ta se konečně otevřeně propojila (místo rozmazaných náznaků už několik epizod zpět). ()