Me, Myself and Di

silentname

Me, Myself and Di" je britskou komédiou, kde som najprv neveril, že ma to bude baviť, no postupne si akosi získala môj záujem. Na začiatku som trošku mal pocit, ako keby sme sa dostali do nejakého iného sveta, kde som nevedel či ide o realitu alebo nie. No v jadre ide o celkom ľahko stráviteľnú romantickú komédiu s trošku klasickou zápletkou no obohatenú o postavu Di (Diany), ktorá nejako chce svojej sesternici Jeanette pomôcť nájsť si chlapa, no súčasne neznesie predstavu ak sa svet prestane točiť okolo jej osi. V podstate je tu v role toxickej priateľky, ktorej vyhovuje byť okolo Jeanette, lebo ju to robí krajšou a výnimočnejšou. No keď odrazu ľudia začnú viac vidieť Jeanette a ona ostane úplne ignorovaná, to jej úplne nevyhovuje. A to je pre mňa to, čo robí tento film o niečo zaujímavejším, než bežné romantické komédie. Jeanette je zase miestami trošku moc usmievavá a nevinná, no nemám problém jej ten charakter uveriť. A je vidieť, že do toho dáva úplné maximum. A niekto sa hold vie celkom naširoko usmievať. Všetci sme nejakí. Film v jadre neponúka niečo, čo by sme už nevideli, ale zase je to celkom ľahko stráviteľné a má postavy, ktoré mi prišli uveriteľné. Takže na jedno pozretie - prečo nie? Hodnotenie: C+ ()