fugyx

V Mexiku dlho očakávaný remake kolumbíjskej telenovely Señora Isabel, ktorá bola už adaptovaná v Mexiku ako Mirada de mujer (1997) a v USA ako Victoria (2007). ■ Hlavnou hrdinkou je Alicia, päťdesiatníčka, matka troch detí, manželka slávneho novinára, ktorého miluje celá krajina. Žije v blahobyte, nemusí pracovať, stará sa o kuchyňu a o deti. Všetko sa zmení, keď nachytá Sergia v posteli s jeho kolegyňou Julietou. Vyženie ho z domu, nechce sa uzmieriť, časom sa zahľadí do Martína, novinára, podriadeného Sergiovi. Atď. Všetko sa komplikuje, ale nakoniec sa vyrieši a zostanú víťazi i porazení. Alicia pochopí, kde spočíva jej šťastie a zistí, že aj ona môže mať úspešnú kariéru. ■ Názov zvolený výborne - Ak nás nechajú / Až nám dovolia - vekový rozdiel protagonistov im vyhadzovali na oči všetci, od Aliciinej matky až po všetky Martínove nápadníčky. Zároveň ústredná pieseň nesie ten istý názov a ide slávnu pieseň, ktorá má desiatky verzií. ■ Okrem Mayrín Villanueva a Marcusa Ornellasa, predstaviteľov hlavných hrdinou, musím vyzdvihnúť dvojicu Monica Dionne a Henry Zakka. Ona kamarátka Alicie, on kamarát Sergia. Rebecce diagnostikujú Alzheimera, to ich manželstvo ešte viac posilní. Ako stvárnili tieto situácie života s Alzheimerom si zaslúžia uznanie. ■ Odporúčam ()