Potratový zákon z roku 1967, který ve Spojeném království povoloval interrupce, se nevztahoval na Severní Irsko. Děj minisérie se odehrává mezi lety 2013 a 2019 a vypráví skutečné příběhy tří žen a jejich rodin před změnou zákona v roce 2019... 1. část: Matka je nucena zpochybnit své vlastní přesvědčení, když zjistí, že její dospívající dcera je těhotná. Theresa chce své dítě ochránit, a tak učiní nelehké rozhodnutí. Když se však začnou šířit fámy, zjistí, že jí hrozí trest odnětí svobody za porušení jednoho z nejkontroverznějších severoirských zákonů. Mladí novomanželé Hannah a Jonathan jsou zdrceni, když zjistí, že jejich vytoužené dítě nepřežije. Zarmoucený pár si promluví s lékařem o možnostech, které mají k dispozici, ale uvědomí si, jak omezená jsou jejich práva... 2. část: Hannah je odhodlaná změnit zákon a vrhá se do kampaně. Její boj přináší vítězství u Nejvyššího soudu, které se však brzy promění ve frustraci. Rosie zjišťuje, že proti zdrcujícím komplikacím jejího těhotenství neexistuje žádný právní prostředek nápravy. Theresa se dozvídá datum soudu, ale stále ještě neřekla Orle, že jí hrozí vězení. Když Orla zjistí pravdu, trvá na tom, že matku v jejím boji za spravedlnost podpoří. (Cinemax)

NikiVai

Ach toto byl velmi silně emotivní dvoudílný film. Téma potratů je vždy ošemetné. Ale že ještě v dnešní době a v Evropě musí ženy procházet tím, čím si prošly naše tři (čtyři) hlavní hrdinky (a to je jen zlomeček irských žen v podobné situaci), to je otřesné. S citem a nadhledem zpracované téma, skvělá práce. ()