silentname

Tak "Death Sentences" na zhliadnutie odporúčať nebudem. Osobne mi nevadí, že je film spracovaný skoro s nulovým rozpočtom a je tu jasne vidieť, že ide o vysoko amatérsky projekt. Koniec koncov, každý nejako začíname a je mi jasné, že natočiť film je skutočne poriadna drina. A myslím si, že Jon Leone robil asi to najlepšie čo mohol. No povedať mu na výsledok - "dobrá práca" by bolo rovnako špatné odo mňa. Prečo? Lebo som sa pri sledovaní neskutočne nudil. Film sa síce snaží nabudovať atmosféru, no nevie absolútne svoj koncept predať. A pritom by stačilo úplne doladiť len pár malých detailov, ktoré by z výsledku spravili zaujímavejší film. Napríklad, že by Vivian ako duch mala neustále len jedno oblečenie. Nemuseli by sme prinášať na plac postavy, ktoré dokopy nemajú žiadnu rolu. A nemuseli by sme ten príbeh robiť tak neskutočne plytký a nezaujímavý. A hoci sa tu snaží Jon Leone zapracovať pár prekvapení, tak výsledne majú na mňa viac opačný efekt, než by chcel. Pretože nie sú dobre vybudované a skôr to pôsobí ako momentka, kde by sa na nás pozrel v štýle - "To ste nečakali, že?". No, rozhodne nie. Lenže ten moment nebol na to ani len poriadne vybudovaný. Mimo iné kopec vecí v scenári nedáva zmysel. Toto by chcelo kompletne prepísať. Alebo minimálne by to mal niekto zredigovať, aby veci nejakým spôsobom fungovali. Veľa šťastia nabudúce. Hodnotenie: D ()