Norská diplomatka se vydává na Blízký východ a spoléhá se na to, že jí staří přátelé (a hluboké tajemství) pomůžou vysvobodit unesenou dceru. (Netflix)

Recenzie používateľa tomik99 k tomuto seriálu (10)

Hemmeligheten (2021) (E01)

Sice se rychle skočí k hlavní zápletce, což na jednu stranu chválím, ale na druhou stranu celý seriál ztrácí na důvěryhodnosti či nějakém postupném budování příběhu a postav. Seriál nás rovnou hází do děje bez nějakých větších vysvětlivek. Dcera uvízne v Izraeli, shodou okolností tam má její máma bývalého milence, který je shodou okolností důležitou politickou postavou a shodou okolností je to otec unesené dívky. To jako má divák vážně uvěřit všem těmto nahodilým dějům? Zlatá Fauda. ()

Flukten (2021) (E02)

Druhá epizoda je o poznání lepší. Děj kolem únosců se vyvíjí správným směrem. Úplně si nejsem jistý, zda zápletka v Norsku je vhodná. Děj v tuto chvíli spíše natahuje. Matka unesené dcery je ale naprosto nesnesitelná a mám s ní problém od prvního dílu. Naopak Amos Tamam je velkým sympaťákem, na kterým zřejmě bude stát celý seriál. ()

Redningsaksjonen (2021) (E03)

Zase o kus pomalejší epizoda než ta minulá. Ale konec dílu to pořádně vynahradil. Nějaká větší akce mi chyběla, i když mi bylo předem jasné, že unesené přeci nemohou zachránit už ve třetí epizodě. Když už ale měl Izrael únosce zaměřené na satelitu, jak je mohl ztratit? ()

Etterdønningene (2021) (E04)

Anneke von der Lippe sice předvádí parádní herecké výkony, ale já její projev nemůžu vystát. O to víc její postavu. Na druhou stranu asi dobře, že je tu herec i postava, která ve mně dokáže rozmíchat emoce. Ať už pozitivní či negativní. ()

Etterforskningen (2021) (E05)

Do hry se dostává tajemný vyšetřovatel, který začíná kroužit kolem Arika. Máma unesené udělá poprvé za celý seriál jednu rozumnou věc. Zatím se jedná o nejnapínavější epizodu. ()

Trusselen (2021) (E06)

Samotný pokus o útěk celý seriál značně nakopává a dává tomu pořádnou šťávou. Konečně je to pořádně napínavé. ()

Stormen (2021) (E07)

Parádní epizoda a za normální situace bych dal plný počet. Trochu se mi ale nelíbilo, jak rychle přešly tu písečnou bouři. Čekal jsem, že z bouře udělají pořádnou překážku, ale ve finále se s ní hlavní postavy popraly mimo záběr. A korunu tomu dodalo pronásledování od nepřátel, kdy se hlavní postavy nechaly dohonit, samozřejmě opět mimo záběr. ()

Fellen (2021) (E08)

Seriál znovu zpomalil, co se unesení dostali od ISIS k Hamásu. Děj se tak malinko natáhl, i když osvobození vězňů mohlo přijít už v tomto díle. Tentokrát to nahoru tahala linka v Norsku, kde snad poprvé dostal příběh s otcem Pii nějaký význam. ()

Forhandlingen (2021) (E09)

Dá se říct, že se jednalo o typický díl před koncem finále. Ticho před bouří. ()

Utvekslingen (2021) (E10)

V posledním se již stalo to, co jsme tušili. Možná tak byla celá epizoda o malinko slabší než pár předchozích. Klidně bych se smířil s tím, kdyby tvůrci dojeli linku pouze s Hamásem, ten ISIS byl ve finále už vážně navíc. A co ten otevřený konec? Trochu zbytečnost. ()