Johanna, Franzi a Emil pracují za mizernou mzdu ve firmě, která obchoduje s krabicemi. Když má po svém otci převzít pozici šéfa sadistický patolízal Karli, všichni tři se tomu společně brání. Co za jedné vídeňské letní noci začíná slovy, končí činy. Ať už je protivníkem jediný „hnusák“ nebo nefér přesila, odpověď je vždy stejná: nenechte se tahat za nos a držte spolu. Kdo jsme? Co chceme? A s kým chceme být? Kritika kapitalismu jako osvěžující lehká bezrozpočtová vídeňská letní pohádka ve stylu „nové vlny“, která sama sebe nebere příliš vážně a zvedne náladu nejen díky skvělému soundtracku. (Das Filmfest)

Detektiv-2

Film začne jako zdánlivě odlehčená komedie, která postupně rozkrývá zápletku. Upřímně však uvolněnost nabírá na obrátkách, až se zcela vypustí děj a my sledujeme pouze snůšku bizarních hudebních čísel, jednodušších vtipů, hospodské road movie, filozofických otázek a pouze nástin lehkého drama. Jednoduše film vystřídal tolik žánrů, až zapomněl rozvíjet děj, ze kterého nic moc nezbylo. Závěrečné "wow" vysvětlení je sice na místě, ale postrádá jakékoliv kouzlo či moment překvapení. ()