Na Halloweenskou noc George Miller (Dennis Lipscomb) skočí ze střechy hotelu, jelikož chce spáchat sebevraždu. Ale je zachráněn a přežívá. Na psychiatrii se o něj stará mladá Dr. Jennifer Curtisová (Leslie Wing) a vrací mu jeho vůli žít. Nicméně trpí hroznými nočními můrami. Doma v novinách zjistí, že jeho sny, ve kterých nutí ostatní lidi, aby se zabili nejkrutějšími způsoby, se zdají být skutečností. (JasonCZ)

Astaroth12

Neznámy film, ako vidím aj pre hororových fanúšikov a je to smutné, lebo by si viac pozornosti určite zaslúžil. Príbeh je jednoduchý, ale zato celkom energický a svižný. Bodycount je malý, ale s vraždami sa dosť vyhrali. Je to niečo medzi Poltergaistom a Sawom. Najviac ma fascinoval vizual, bol farebný, niekedy tak drzo neohrabaný, ale v konečnom dôsledku celkom zaujímavý. Je tu pre niekoho problém v dĺžke filmu, ale mne nevadila, žiadne prehnane nudne časti som tu nezbadal. Ale čo mi veľmi vadilo bolo znázornenie zlého Georga, ktorý bol s tým výrazom, smiechom a mimikov viac na smiech, ako na ponurosť. Dalo by sa z tohto námetu vytrieskať viac, ale tento režisér nezvolil celkom dobru taktiku a na výsledku je to aj vidieť. Trocha nadhodnotím, myslím si, že aspoň za snahu si to aj zaslúži. Slabé 4*. ()

Nivenx

Klasický osmdesátkový horor kde mě sice nic nepřekvapilo, protože scény a pointa filmu není nějak obzvlášt' překvapující. Myslím si že Retribution by si rozhodně zasloužil větší pozornost, protože je to celkem zábavné a rozhodně to nenudí. Viděl jsem mraky odpadů, kterým je klazena větší pozornost jak těmto kouskům. 55% ()

topi

Oj, tohle bylo příšerně natahované, dlouho se mě nestalo, že bych musel film dát na dvakrát. Tady se to bohužel přihodilo, stodesetiminutová verze byla opravdu nekonečná. Podprůměrný horůrek o týpkovi, kterému se zdají noční můry, ve kterých on vystupuje jako vraždící maniak a neví, jestli jsou ty mordy jeho zásluhou. Je v péči psychiatričky, ta se mu snaží ze všech sil pomoci a do příběhu vstupuje další dějová linie...No, budu rád, když se mi snímek brzo vypaří z hlavy, což nebude určitě dlouho trvat. ()

ricci.s

Kvalitný osemdesiatkový horor, ktorý ma zaujal predovšetkým slušnými krvavými scénami. Veľa ich síce nebolo, ale keď už k nejakej došlo, tak to za to stálo. Hlavný hrdina je bezpochyby talentovaný, ale viac mu pasovala rola outsidera ako posadnutého maniaka, keď sa mal totiž tváriť vážne, tak pôsobil komicky, a tie svietiace oči a neustály rehot mu tiež veľmi na presvedčivosti nepridali. Efekty boli tiež dobre zvládnuté, aj keď nepriniesli nič nové, pretože blikajúce svetlo a poletujúce predmety som už videl mnohokrát. Navyše mi opäť vadila prepísknutá stopáž, najmä v druhej polovici to zaváňalo nudou. Príbeh je však určite zaujímavý, atmosféra tu bola tiež, takže dajme tomu, ako celok to ušlo. Je to jeden z tých kúskov, ktoré takmer nikto nepozná, a aj keď nijako neohúria (aspoň v mojom prípade), určite by si zaslúžili väčšiu pozornosť. ()

ink flo

Nečekaně kvalitní 80s objev v podobě originální kombinace revenge filmu s horrorem o posedlosti. Hlavní hrdina je sympaťák a vypadá jako Ben UFO, bydlí v hotelů plném divných lidí, který stráží pudl ve slunečních brýlích, je do něj zamilovaná krásná mladá prostitutka v madonnovském "Who Is That Girl?" outfitu, se kterou hulí jointy a chodí na výstavy neonových objektů a vůbec je to celý dobře švihlý, pestrobarevný a s poctivou pulp patinou. ()