Klangor

Poľsko, 2021, 6 h 25 min (Minutáž: 44–57 min)

Scenár:

Kacper Wysocki

Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska, Maciej Musiał, Katarzyna Gałązka (viac)

Za záhadných okolností  sa stratí násťročná dcéra väzenského psychológa Rafala Wejmana (Arkadiusz Jakubik) v malom poľskom pobrežnom mestečku. V rovnakom čase uniká z väzenia súdne trestaný, mentálne postihnutý, vrah Emil Knapik (Konrad Eleryk), ktorý bol Wejmanovým pacientom. Polícia vedená komisárkou Dankou Schulze (Magdalena Czerwinska), bývalou milenkou Wejmana, pre nedostatok dôkazov tápe vo vyšetrovaní, a tak sa Wejman rozhodne pátrať na vlastnú päsť. Avšak rodinná kríza vyvolaná náhlym zmiznutím mladej Gabrisi (Matylda Giegzno) sa medzi Wejmanom, jeho ženou Magdou (Maja Ostaszewska) a druhou dcérou Haniou (Katarzyna Galazka) začína značne prehlbovať. (sochoking)

Recenzie používateľa sochoking k tomuto seriálu (3)

Klangor (2021)

Klangor je slušná depka. Atmosférou niekde medzi severeskými krimi a komunistickou Nemocnica na okraji mesta. Tú Nemocnicu mi evokovalo slušne depresívne ságo, ktoré hrá v každej epizode. Mimochodom, za spomenutie stojí kamera, ktorá vyvoláva celý čas paranoju ako sviňa! Akoby vás niekto tretí  v jednom kuse špehoval. Nepríjemné! Rozhodne seriál, ktorý doporučujem vidieť a ktorému ako celku musím (a chcem) dať plný počet! ()

Episode 1 (2021) (E01)

Klangor sa rozbehol v duchu severskej psychologickej krimi drámy. Dej sa odohráva v prímorskom mestečku v Polsku niekedy v zimnom období, takže o pochmúrnu atmosféru a náladu nie je núdza. Arkadiusz Jakubik hrá väzeňského psychologa, takže je v kontakte s dosť vyšinutými postavičkami. Jeho žena Magda musí kvôli práci byť na čas v Nemecku, takže chlapík sa navyše stará o svoje dve tínedžerské dcéry sám. Máme rozbehnútú rodinnú záležitosť, pracovnú s nie veľmi lákavého prostredia a do toho bombastický krimi záver prvej epizody. Uuu... Poliaci vedia, ako na mňa! ()

Episode 3 (2021) (E03)

Temné, depresívne a so záverom, ktorý vás núti si hned' pustiť následnú epizodu! ()