Telemundo

Réžia:

James Benning

James Benning

honajz2

Tak nějak přemýšlím, jak to celé uchopit. Dva lidé, muž a žena, sledují španělskou televizi a sem tam si povídají. Muž anglicky, žena španělsky. Španělsky nerozumím, takže jsem chápal jen to, o čem mluvil muž a vždycky to bylo něco úplně mimo to televizní vysílání (ono mu ale přes tu televizi bylo hůř rozumět, takže mi určitě mohlo něco utéct (a asi i uteklo)), podle závěrečných titulků to dokonce jsou nějaké citace z knih. Teď ale netuším, jestli jsem to dobře pochopil, protože Telemundo celé podle mě je o komunikačních problémech a o komunikaci vlastně obecně, včetně toho, že sledování televize jí v tom vlastně brání. Navíc to má i koncepci - ústřední postavy si povídají v první půlce víc, přičemž ale v druhé půlce si povídají míň a ve finále už vůbec. Což je celkem zvláštní myšlenka a nápad, ale podle mě to v tom je. Celé je to experimentálně natočené, vlastně jde o jeden, hodinu dvacet dlouhý záběr na gauč a dva lidi, takže ani ta televize není vidět, pouze slyšet. Ale ačkoli je ta stopáž přehnaná, stejně ten pohled na ty dva obličeje působil místy až hypnoticky. Benning má dost lepších filmů, ale kupodivu mě docela potěšil i tímhle, i když to na lepší jak průměrné hodnocení bohužel nevidím. 3* ()