Uběhly čtyři roky a Regan MacNeil (Linda Blair) je stále v péči psychiatrů. Vrátil se ďábel? A pokud ano, dokáže ji vatikánský vyšetřovatel (Richard Burton) s pomocí víry a znalostí a fanatická výzkumnice (Louise Fletcherová) osvobodit z jeho spárů? Zajímavá výtvarná stránka a trikové efekty (divoké lety ďábla, africká krajina, rojící se kobylky) umocňují vynikající herecké výkony (Max von Sydow, Paul Henreid, James Earl Jones) pod vedením režiséra Johna Boormana. (oficiálny text distribútora)

Jello Biafra

Jedným slovom: príšernosť. Ani hviezdne mená ako Richard Burton, Louise Fletcher, Max von Sydow či James Earl Jones nemôžu zachrániť film, ktorý celé 2 hodiny len nudí a vôbec sa nedočkáme ani len náznaku nejakej strašidelnej atmosféry. A hlavne že zápletka filmu prakticky len parazituje na predchádzajúcom diely. Tento film je pre mňa veľkou záhadou. Okrem toho, že má hviezdne obsadenie, bol aj režírovaný uznávaným režisérom Johnom Boormanom (Excalibur, Deliverance) a hudbu zložil samotný maestro Ennio Morricone. No a predsa len sa jedná o podpriemerný sequel slávneho hororu. Už sa vôbec nečudujem tomu nízkemu hodnoteniu, ktoré tento film má. ()

Bloody13

Nebohou Regan tentokrát posedne africký démon Pazuzu, ale nebojte se milé děti, v tomhle případě se nejedná o horor, jako spíše o rodinné drama... Tady tvůrci ukázali (spíše než odvahu) svou jedinečnou troufalost: natočit pokračování slavného hororu o posedlé dívce Regan bez posedlé dívky je docela síla, kor když chybí slavný hudební motiv a ke všemu se nám démon v ženskym těle ukáže až 10 minut před koncem! Při dvouhodinové stopáži tak film celou dobu nudí, a reputaci už si nespraví ani solidním destrukčním závěrem. ()

lykan9

Vlastně ani nechápu, co se stalo. Hororové prvky zmizely, pořád se tu jen kecá o ničem a po samotném vymítání se slehla zem. Přesto, že se někteří protagonisté vrátili a hodně se tu odkazuje na předchozí díl, tak jako by se vůbec nejednalo o pokračování kultovního hororu, ale o samostatné melodrama zabývající se psychickými poruchami. Atmosféra 70´ let ani hudba Ennio Morriconeho nemohla tento průšvih zachránit a jediné, za co stojí Kacíře vidět je, jak Linda Blair vyrostla do krásy. Ne vše musí mít pokračování a Vymítač ďábla 2 je toho důkazem. ()

curunir

,,...A ČO JE TEBE?" ,,BOLA SOM POSADNUTÁ DIABLOM, ALE UŽ NIE SOM." __ Prvý film mal dobrý scenár (vyhral Oscara aj Zlatý glóbus), druhý ho nemá a to je jeho hlavný problém. Tvorcovia scenára si mali vyjasniť akým smerom sa má dej uberať aby nepôsobil zbytočne, chaoticky, prekombinovane s náznakom pokusov o ,,akúsi psychoanalýzu" a preto než hororom, je zastúpený rýdzo dramatickými prvkami občasne prerastajúcimi do napínavejších momentov. Film nie je natoľko otrasný žeby sa nedal pozerať - ako tu mnohí píšu - iba v ňom máločo funguje. Z formálneho hľadiska ide o solídnu záležitosť, dokonca miestami s veľmi uhrančivou vizuálnou stránkou a Morricone, narozdiel od toho rušivého mála z jednotky (zastávam názor, že prvý film mal byť úplne bez hudby) pomáha umocniť nejednu z rutinérsky pôsobiacich scén. Zaujímavým je povšimnutie si rozdielnych paralel, ktoré režisérov oboch filmov postretli. Friedkin si po triumfe prvého filmu zničil - hoci neprávom - kariéru ,,Mzdou strachu". Boorman zasiahnutý nielen chorobou počas nakrúcania, ale tiež zlým prijatím ,,Kacíra" sa striasol smoly keď následne realizoval jeden zo svojich najslávnejších filmov ,,Excalibur". Ako povedal Nietzsche: ,,Čo nás nezabije, to nás posilní." (1494. hodnotenie, 84. komentár k filmu) ()

cariada

Zase tak zlé to není. Regan je již skoro dospělá ,ale stále se léčí s posedlosti. Zdá se že je v pořádku ,ale je to jen zdání . Mladá doktorka zkouší přístroj na hypnozu a spolu s regan se pouší vniknout jí do snů a zjištuje se ,že Regan je stál posedlá. Do toho je tu kněz ,který má zjistit spojitost se smrtí jiného kněze .ale zamotává se do toho čím dál tím víc. A stává se rovněž posedlým. Do toho jsou tu krásné záběry na kobylky a africkou přírodu ,kde má ono zlo své kořeny v démonu zvaném Pazuzu. A nastává rozhodující chvíle vypořádání ,ale není to jen tak.... ()

• Počas filmovania ochorel režisér John Boorman a natáčanie bolo zastavené na 5 týždňov. (rador)
  • Film bol v Argentíne zakázaný až do roku 1983. (Paldiny)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Ve věku osmaosmdesáti let v pátek ve svém domě ve Francii zemřela americká herečka a držitelka Oscara Louise Fletcher. Smutnou zprávu předal médiím její agent David Shaul s dodatkem, že herečka… (viac)