Nadpřirozené zlo přichází do archeologického naleziště v poválečné, Brity ovládané Africe. Nebo je narůstající počet úmrtí a hrůz dílem lidské bytosti? Otec Merrin viděl během války tolik zla páchaného lidmi, že se zřekl své víry i kněžství. Jako dozorce nad vykopávkami záhadného chrámu bude muset znovu nalézt svou víru, aby mohl bojovat s nepřítelem, který je nejen mazaný a nekompromisní, ale především nesmrtelný. Merrina (Stellan Skarsgård) čeká konečné zúčtování s nejzavilejším nepřítelem lidstva. Režisér Paul Schrader (režisér filmu Auto Focus, scenárista Taxikáře) vnáší přímo hmatatelnou hrůzu do nejnovější kapitoly proslavené hororové série, kde bitevní pole představuje lidská duše. Strach přichází a zmrazí vás až do morku kostí. (Magic Box)

dom156

Proč došlo k prequelu k filmu Vymítač ďábla: Zrození, vůbec nechápu a asi nikdy nepochopím. Již původní snímek byl docela mizerný a tento paskvil je ještě horší. Nebýt hereckého umění Skarsgård nejhorší hodnocení jednoznačně padne a já bych musel jet do nemocnice pro duševně choré. Tohle nebyl horor, tohle nebylo zhola nic. Jen malinké náznaky, které hned zmizely v nicotě. Nedoporučuji. ()

Morholt

Upřímně řečeno moc nechápu, co vedlo Schradera k tomu, aby natočil prequel k Vymítačovi rok po Harlinovi. Jasně, bylo by něco jiného, kdyby ho pojal úplně jinak, ale tady se nejenže jedná o stejně prostředí, ale i o takřka stejný příběh a stejné herecké obsazení. Takhle jsem věděl, jak to bude probíhat a nepřidaly tomu ani mizerné triky. Od Harlina se to vlastně liší jen vtělením samotného Satana, přičemž jeho vymítání bylo velice bídné. Kdybych tohle viděl jako první, nejspíš bych tomu pár procent přidal, ale takhle je to jen za 30. ()

Nivenx

Pod nadvládou zla je velice povedené vymítání opět s otcem Merrinem(Stellan Skarsgård). Tento díl je dějem ještě před Vymítačem d'ábla: zrozením a je velmi povedený. Scénář je velice dobrý, jakmile se vykope kostel začíná se pomalu stupňovat atmosféra až na maximum, které může toto téma nabídnout. Ve srovnání je přece tento film slabší jak první díl, který je nejlepší. Ale i tak se mi velice líbil a myslím, že je drobet podceněný. Ode mě je to na 70%. ()

lykan9

Jedná se o velmi čajíčkovou verzi Zrození od Rennyho Harlina. Ne, že by jeho pojetí Vymítače ďábla bylo bůhví jakým klenotem, ale Pod nadvládou zla je zbytečností, která měla v úmyslu pojmou příběh lépe, ale stal se pravý opak. Tato verze prostě neměla tu správnou atmosféru a valnou část jsem se spíše nudil. Zrození bylo přece jenom lepší a čišelo z něho charisma a potenciál. V tomto případě však chybělo i to. ()

eraserhead666

Opravdu, ale opravdu někdo natočil film a někdo jiný ho o rok později natočil prakticky celý znovu i s tím, že do hlavní role obsadil stejného herce, který ji hrál v tom filmu natočeném před rokem? Jako pohnutky filmařů mi jsou dost často u řiti, ale tohle je fakticky úlet. Nevím, zda je to kvůli tomu, že jsem o rok starší (a mnohem lepší) Harlinovu verzi viděl dřív, ale ač to má občas slušnou atmosféru, je tohle hodně slabší odvar. S mnohem více směšně digitálních úletů... Čím je to delší, tím je to nudnější. ()