Jenna Rinková (Christa B. Allenová) oslavuje v roku 1987 trináste narodeniny. Necíti sa práve šťastne - rodičia (Kathy Bakerová, Phil Reeves) ju dusia a spolužiaci v škole ju ignorujú. Narodeninová oslava sa takmer premení v katastrofu a Jenna si želá, aby čo najrýchlejšie dospela a mohla žiť podľa svojich predstáv. V skrini, kam sa zavrela pri hre, v ktorej ju spolužiačky strápnili, sa na ňu vysype čarovný prášok, čo jej daroval jediný kamarát Matt Flamhaff (Sean Marquette). A na druhý deň Jenna (Jennifer Garnerová) zistí, že sa píše rok 2004, má tridsať rokov, skvelú prácu a nádherný byt. Vrhne sa nadšene do nového života, v ktorom však predsa len ktosi chýba - Matt (Mark Ruffalo). Začne po ňom pátrať a ukáže sa, že Matt je zasnúbený a bude sa ženiť. A Jenna si zrazu zo všetkého najväčšmi želá, aby nebolo príliš neskoro. (TV Markíza)

berg.12

Potenciál téhleté "komedie" je zabit hned v počátku, neboť efekt dvojité proměny (věk+doba) ho nejenže neznásobí, ale stane se přesně pravý opak. Skutečně není pořádně využité ani jedno a celé to ve svém konečném důsledku slouží jen jako kulisa k morálnímu ponaučení jak od Disneyho. Blíž má film rozhodně k věkové kategorii 13 než 30. ()

castor

Jeden z těch romantických titulů, které člověk kdysi viděl, občas se u něj cítil hloupě, ale vesměs na něj rád vzpomíná. Místy příjemně pojatá romance pro náctileté princezny, která sice má své mouchy, přesto jde po předlouhé vlně „vyměšovacích“ komedií té doby o svěží závan. Jenna brzy oslaví třinácté narozeniny, chtěla by mít už větší prsa a víc kamarádek, zatím však tráví čas hlavně se školním loserem Mattem. Ovšem „stačí“ kouzelný prášek a může se probudit v úplně jiné posteli. A jiné době. Je očividné, jak to celé doputuje do šťastného konce, ale proč ne? Je to nadmíru pozitivní záležitost, která má několik dojemných míst (samotné finále), stejně jako těch relativně úsměvných (striptýz narcistního hokejisty NY Rangers). A hlavně má sympatické duo Mark Ruffalo a Jennifer Garner. ()

Pecival

Mno koukatelný to je, ale moc zabavné nikoliv. Hraní Jennifer se mi moc nepozdávalo, zdálo se mi že se pořád akorát různě pitvořila a na mě to moc sympaticky nepůsobilo. Ještě že to zachraňuje Mark Ruffalo, ten byl bezva o tom žádná. Nic překvapivého ani závratného, ale když není nic lepšího napráci... ()

Arsenal83

Podobne ako u filmu Veľký mi prišiel celý námet až pedofilne. To je jedno, že tam dáte zlatučkú Jen Garner a k nej romantickú líniu, keď za všetkým má byť predstava 13-ročného dievčaťa s dospelým chlapom. Chápem, Honza Nedvěd by možno namietal, ale mne to príde zvrhlo. A humor tu v podstate žiadny nebol, skôr trápne výstupy. ()

Ivoshek

Problém tohohle hodnocení je, že ten film není určený pro mne a já to dobře věděl. Přesto jsem ho zhruba polovinu sledoval. Určitě jsou lidi, pro které je vtipný, ale já k nim holt nepatřím. Měl jsem myslím jen jeden nebo dva momenty, které mi přišly vtipné. Ale pro holky to asi bude vnímáním úplně jinak a můžou si tak k mému hodnocení přidat libovolný počet hvězdiček dle sympatií k tématu a hercům. ()

• Původně hrál mladého Matta herec Jack Salvatore Jr. a mladou Jennu herečka Shana Dowdeswell, divákům se však nezamlouvali, a tak byla scéna přetočena s Christou B. Allen a Seanem Marquette. (Kamiiik)
  • Natáčelo se v Los Angeles, Pasadeně a New Yorku. Některé záběry z New Yorku byly natočeny v Los Angeles. (Cheeker)
  • Do kin byl snímek dodáván pod krycím názvem 'Sugar and Spice'. (HappyTez)