Když padne demokratický režim v Nigérii a moci se chopí bezohledný vojenský diktátor, dostane ostřílený veterán námořní pěchoty A. K. Waters (Bruce Willis) zdánlivě rutinní úkol - zaschránit ze země členku organizace "Doktoři bez hranic", Dr. Lenu Kendricks (Monica Bellucci), která se stará o oběti zuřící občanské války v odlehlé vesnici. Lékařka je ochotna opustit vesnici pouze pod podmínkou, že se Watersovi muži postarají o převoz vesničanů na blízkou hranici. Pokud by byli zanecháni napospas osudu, brzy by padli za oběť početné armádě rebelů. Vojáci jsou ochotni vystavit se nejvyššímu riziku a doprovodit vesničany skrze hustou džungli. Avšak stojí před nelehkým rozhodnutím, zda je život jednoho muže cennější než životy jich samotných a ostatních uprchlíků, jejichž záchranu považují za svou morální povinnost. (oficiálny text distribútora)

Frajer42

Spoilery! Velmi jednoduchá a přímočará záležitost o drsném Bruceovi, jehož zelené srdce zlomí půvab, i v pokročilém věku, stále ospinkatelné Monicy Belluci, a tak se rozhodne nasadit životy své zelené party z Buzuluku pro záchranu pár bezvýznamných černoušků. Vojáci na své cestě vidí věci, které už viděli na svých misích 100 ×, a přesto se v nich postupně začne probouzet soucit a svědomí. Při své záchranné misi dovedou dokonce připravit půdu pro politický převrat. Zkrátka opravdu nenáročná záležitost, kterou doceníte, pokud hledáte opravdu nenáročný snímek, u kterého si plánujete vyložit nožky a otevřít oblíbený nápoj alkoholického obsahu. Čím víc procent alkoholu bude tento nápoj obsahovat, tím vyšší hodnocení pravděpodobně udělíte. Mozek u tohoto filmu vážně není třeba. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Pajkenzi. ()

Lima

Fugua jindy umí, ale tady se potýká s mizerným scenářem a polopatickými dialogy. Opravdu jedinou hodnotnou věcí v tomhle filmu je scéna etnické čistky v nigerijské vesnici, která je jednak výborně natočená a jednak si člověk neznalý věcí uvědomí, že Afrika je svět, ve kterém lidský život nemá žádnou cenu. Kdyby se zbytek filmu nesl v podobném duchu, jednalo by se o skvělý protiválečný film. Takhle jde jenom o další zbytečnou hollywoodskou sračičku, která je myšlenkově tupá, akční taky moc není, s typicky hollywoodsky klišoidním závěrem. Takže sorry, tohle se nepovedlo. ()

k212

Byť se nevyznám ve válečných filmech, tento mě tak trochu překvapil. Jistěže se nejedná o nějaké veledílo, ale dokázalo mě jaksi přesvědčit, že ne ve všech amerických válečných filmech musí být nutně přítomný hrozitánsky nabubřelý americký nacionalismus. Vždyť by ti vojáci mohli být odkudkoliv. Jistě nesnesitelná dávka patosu je všudypřítomná, heroizace hlavních hrdinů je taky jaksi vyčpělá, nicméně není až zas tak násilně kýčovitá. A dialogy? Proč mluvit? Vždyť je to válka a ne diskuzní kroužek. Je to prostě jen průměr v hávu zelené... avšek ne ten z nejhorších - 50%. ()

sud

No, je pravda, že jsem od toho pranic nečekal, takže na nějaký hrdinský patos jsem byl připraven. Ale jo, každopádně proč ne?! Dokonce by to byl i průměr, nebýt tolika klišé a mimořádně špatného Bruce Willise, který je zde kýčovitý ze všeho nejvíc (a to ho mám jinak rád). Jinak na Monicu Bellucci bych se vydržel koukat neustále. Jinak je to akčňák na jedno podívání, když zrovna venku hustě prší a nebaví vás sport, politika, nebo soutěže, které ovládají ostatní televizní kanály. 40%. ()

Tosim

Je vidět, že tvůrci byli znalí afrických reálií a poměrů. Pochopil jsem, že by to mohla být jakákoliv armáda, že jde jen o vojáky, co plní "úkol" a zkratka USA, která se zde nevyskytuje, že si dpolňují pouze lidé, kteří mají menší fantazii. Naturalistické, herecky snad méně zajímavé, možná právě proto sdělné. On totiž někdy stačí pohled do...hlubokých očí Moniky Belluci ;-) ()

• Název filmu byl převzat z názvu scénáře Alana B. McElroye ze začátku 90. let, který pojednával o skupině lidí, kteří se vydávají do Amazonie, aby zde zřídili radioreléovou stanici. Cestou se dostanou do mnoha problémů a nakonec musí prchat džunglí. Bruce Willis (A.K. Waters) si scénář přečetl, líbil se mu a chtěl, aby se z něj stala čtvrtá Smrtonosná past, ale nikdy se tak nestalo. Smrtonosná past 4.0 (2007) se nakonec odehrává ve Washingtonu, D.C. (HappySmile)
  • Během natáčení se všichni herci, kteří hráli členy námořní jednotky SEAL, museli oslovovat jmény svých postav, a to dokonce i mimo kameru, aby se lépe vžili do svých rolí. (HappySmile)

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci

03.06.2010

Jako Mr. Church zahostuje v The Expendables, ale v okamžiku, kdy si budeme jeho cameo vychutnávat, Bruce už bude natáčet další akční řežbu. V srpnu totiž odstartuje natáčení adaptace počítačové hry… (viac)