Americký akční film o speciální jednotce, která se vydává zachránit unesenou gymnastku. Odvážný Mike McBride patří k legendám amerického válečného námořnictva. Prošel těmi nejnebezpečnějšími akcemi a patří k nejlepším instruktorům bojových umění. Pod jeho velením je sestavena nová elitní zásahová jednotka, tvořená příslušníky speciálních jednotek Navy Seal, kteří se nejlépe osvědčili v bojových akcích a patří k těm nejlepším z nejlepších. S touto jednotkou, k níž je přidělena také Hunter Wiley, atraktivní agentka protidrogového oddělení DEA, má McBride za úkol dopadnout nebezpečného narkobarona Gallindu. Během operace sice McBridea jeden z jeho mužů zradí a téměř připraví o život, s pomocí svého přítele a spolubojovníka Roye Browna a odhodlanou Hunter se však misi přece jen podaří úspěšně dokončit. A když zrádce jako odplatu za své zmařené plány unese tým pohledných gymnastek a uvězní ve svém opevněném úkrytu v bývalé nechvalně známé francouzské věznici na Ďábelských ostrovech, neváhá McBride ani okamžik a vydá se s kolegy na nebezpečnou záchrannou misi. (oficiálny text distribútora)

dobytek odpad!

Když jsem viděl, jaký to má tady hodnocení a že režisér má na svym kontě jenom seriály typu Baywatch nights a podobný veledíla, tak jsem neodolal a vydržel jsem vzhůru až do pozdních nočních hodin, abych se na to mrknul. No nejvíc mě asi taky pobavilo to, jak Miroslav Saic nadaboval hlavního záporáka tim svym úchylnym hlasem. V první chvíli mě taky napadlo, že si snad dělaj prdel. Shannon Tweed se tam opravdu hodně ukazuje jenom ve spodnim prádle a v jednu chvíli ukáže i kozy. Ale koho to zajímá, když v době internetu si každej může prohlížet 100× hezčí a o 20 let mladší buchty celej den? Jinak chudák Hulk Hogan. Pořád po něm někdo střílí, dostane asi 50 kopanců přímo do držky a navíc ho kousne žralok do prdele... Jo a ještě trochu opravim komentář woodyho. To speciální komando nevyšle prezident USA, ale oni tu záchrannou akci uspořádaj tak nějak z vlastní iniciativy. Rozhovory typu "Zbejvá mi měsíc do důchodu. Do takový akce se pouštět nebudu", "Musíš, dlužíš mi to za Kuvajt.", "Tak jo, ale je to naposledy." vejdou do dějin. Kdo neviděl, neuvěří. ()

Wacoslav1

Tady se klidne podepisu pod to co napsal POciSEM je to tak ocividny ze se divim ze si toho nikdo jinej nevsiml uz ta koncepce filmu komando se jede pomstit na ostrov stvoreny z co nejvic hvezd prevazne 80 let ta uvodni scena je jak vystrizena z expendables akorat ze tohle bylo driv a role kterou hraje Trevor Goddard je ta sama kterou hraje Lungren nas proste neprechcijou odhalily jsme je ja teda za pet nedam takova pecka to neni ale to ostatne nejsou ani Expendables ale ty ctyri si to zaslouzi ostatne Hogan Weathers Kove Blanks Drago Goddard a navrch cica Shannon Tweed pohromade v jednom filmu co vic si prat? ()

Chřástal

Notně přenošené dítě 80. let s tváří Hulka Hogana, nebo nultý (a céčkový) díl Expendables? Asi obojí. Každopádně jsem viděl horší (a rozhodně nudnější) filmy, přestože nejen scénáristická nemohoucnost Neviditelného komanda je tvrdý soupeř: několik okamžiků po rafinované a přísně nehlučné likvidaci protivníka začnou hrdinové odpalovat bomby a mastit to rotačákem a padouši absolvují posledních dvacet minut filmu s rukojmí, kterou se ani na vteřinu nesnaží využít k odzbrojení útočníků (Stockholmský syndrom zřejmě funguje i opačně). A tak dále. Obsazení v duchu skanzenu osmdesátkových poudaček je ale (v rámci kategorie B) poctivé, řekl bych poctivější než ve Stalloneho sérii, ve které neuvidíme Carla Weatherse, Martina Koveho ani Billyho Blankse, ale bůhvíproč Stathama, Coutureho nebo Crewse (Kde sakra byli v 80. letech? Ve filmech evidentně ne). Světlou chvilkou tvůrců bylo angažování milfky Shannon Tweed, která se nerozpakuje použít rozmanitý arzenál a baví už jen tím, že trochu ředí ty litry testosteronu. * a půl. ___ P. S.: Panebože, málem bych zapomněl na drcení "kokosáků" holou rukou. P. P. S.: Samozřejmě je to hrozná hovadnost. ()

choze

Tupoučký TV akčňáček pro děcka s luxusním béčkařským obsazením, který připomene osvalenou komandos klasiku let osmdesátých, ale taky třeba SKÁLU. O zábavu se spolehlivě stará Hogan bez kníru, beroucí se celý film smrtelně vážně a Tweed ukazující kozy a likvidující padouchy ve spodním prádle (ona je ve spodním prádle, ne ti padouši). Kupodivu mě to začalo nudit až ve finále. Zbožňuju scény jako ta, kde padouši ostřelují hrdinův ranč z helikoptéry. Známé též jako Shaddow warriors. Pokračování - NEVIDITELNÉ KOMANDO II (SHADDOW WARRIORS II: HUNT FOR THE DEATH MERCHANT). ()

Godhaj

,,Promiň Majku, to jsou bojový reflexy.“ ,,Seš fakt napruženej, Fejkre?“ Už úvodní scéna s mystickým válečnickým cvičením Hulka Hogana mě nenechala na pochybách, že toto akční béčko nebude vůbec nudné. Příběh sice využívá maximální scénáristická klišé ve stylu Predátora a Skály, ale to nevadí, protože to doplňuje neustálými přestřelkami, výbuchy a křivkami Shannon Tweedové. Přihlouplé, ale vtipné hlášky se valí ze všech stran a až na nepříjemně ječící gymnastky jsem si film poměrně užil. Škoda jen, že závěr nebyl z nejúdernějších a trochu se protahoval a kamera a střih byly občas trochu zmatečné. Nicméně film, ve kterém kousne žralok Hulka Hogana do zadku, prostě nemůžu nemít rád. ()