Kontroverznú francúzsku vojnovú novinárku Elsu (Diane Krugerová) pôsobiacu v Afganistane unesú členovia Talibanu. Únoscovia zverejnia na internete video s termínom jej popravy. Spravodajská služba odhalí, že Elsa sa nachádza v malej dedine na hranici s Pakistanom. Francúzsko vyšle šesťčlennú špeciálnu vojenskú jednotku do nebezpečnej oblasti, kde vládnu rebeli. Elitní vojaci Kovax (Djimon Hounsou), Tic-Tac (Benoît Magimel), Lucas (Denis Menochet), Elias (Raphaël Personnaz), Victor (Alain Figlarz), Marius (Alain Alivon) úspešne oslobodia Elsu z jej väzenia, ale únik domov sa skomplikuje, keď zlyhá pôvodný plán aj vojenská technika. Najťažšia časť misie na všetkých ešte len čaká - strastiplný útek z Afganistanu do Pakistanu a komplikovaný peší prechod cez divoké, pusté a nehostinné pohorie Hindúkuš na hraniciach Afganistanu so severozápadným Pakistanom. Silná, nezávislá žena a vojaci, ktorí ju zachraňujú, sú nútení spoločne čeliť veľmi nebezpečným situáciám, vďaka čomu medzi nimi vznikne výnimočné citové puto, ostré a dôverné. Nesmierne vytrvalí a neľútostní ozbrojení prenasledovatelia sú im však neustále v pätách a postupne likvidujú členov skupiny, ktorej dochádzajú potraviny, sily a opúšťa ich šťastie. Komu z komanda ochraňujúcim novinárku sa napokon podarí prežiť? (TV JOJ)

petero

V pohode filmík, keď došlo k nejakej akcii, veľká spokojnosť zo strany taktického postupu pre oko laika, avšak k záveru zdolávania zasnežených kopcov to už tak strhujúce nie je a aj záporák mohol byť zápornejší, predsa len masaker obyvateľstva je už trademark i keď pôsobivejšie to bolo vo "5 Days of War" a z francúzska mi sadol viac "L' Assaut". "The Kingdom" stále vedie. ()

iamek

Jeden z nejlepších akčních filmu roku ! Příběh je prostý. Taliban unese novinářku a jejího kolegu a parta zabijáků ze speciální jednotky ji musí získat zpět. Už od samotného začátku sledujete naprosto dechberoucí akční jízdu, která i přes velké množství střihu je přehledná a hlavně fantasticky zrežírovaná. Sice si budete připadat, že sledujete francouzkou verzi Ramba v týmovém pojetí, ale kdo z vás nemá rád Ramba :) ? ()

Snorlax

Francouzská odezva na Slzy slunce by se snad mohla rovnat s filmem Černý jestřáb sestřelen. Ale urážet tento snímek srovnáním s patetickým a sentimentálním Útěkem ze Sibiře je zlolajné. Celou dobu jsem se skvěle bavila. Nejsem voják, takže je mi úplně fuk, jestli akce vypadají reálně, jsem divák, pro mě je důležité, že se mi líbí jejich filmové pojetí. Vzít tohle do rukou Američani, je z toho neskutečně patetický a sentimentální brak. Francouzi se k tomuto svrabu a neštovicím amerického filmu ani nepřiblížili. ()

MartinezZ

Nijak extra zvláštní akce z jakési speciální jednotky, která sice má tu akci, ale je škoda, že je to to jediné. Nejsem si tak jist, jestli by vláda poslal zachraňovat nějakou reportérku, kritičku toho, co se právě dělá, ale budiž. Vojáci jsou vojáci, ti to prostě dělají s vědomím, že mohou umřít kdesi v zaprášeném prdelákově, což taky může být ta největší věc, kterou kdy udělají. Tedy všechno jsem ochoten pobrat, včetně "hurá akcí", až do doby, kdy naprosto irelevantně jdou zachraňovat vesničany, kteří jim pomohli. Lidsky chápu, ale speciální jednotka, jejíž primárním cílem je dovést reportérku zpět, tohle prostě udělat nemůže a tečka. V tuhle chvíli už to u mě kleslo poměrně hodně. A akční admirál to zabil úplně. ~~~ Na památku vojáků, kteří plnili rozkazy a nasadili životy za rozkazy mocnářů, ano, bez debat. Na památku reportérů, kteří ještě nepochopili, že ryba smrdí od hlavy a nasazovat život popisováním ploutve nic nezachrání a akorát kvůli nim budou umírat ostatní, tedy vskutku nevím nevím. Jsou tam dobrovolně? Ano. Vědí o rizicích, ano. Tak co se řeší...? ()

Ozo

Napínavý příběh o osvobozování jedné blondýny z rukou Talibanu. Diane si mne na začátku vůbec nezískala, protože takhle hloupě se může chovat fakt jen blondýna (jak ty filmy pěkně podporují předsudky, že?). Zato chlapi ze Speciální jednotky mi byli sympatičtí hned, už po úvodní akci v Bosně. Každopádně jak se jejich komplikovala, tak jsem jim držel palce víc a víc a když (SPOILER) umřel Lucas (KONEC SPOILERU), tak jsem to férově obrečel. Celkem dobře zahraný je i hlavní záporák, takže z mé strany maximální spokojenost. Pro mne jeden z nejlepších filmů letošního roku. ()

• Tříštivé explozivní zbraně ve filmu, za Taliban obligátní RPG-7 ráže 40 mm, za francouzské jednotky mina Claymore a podvěsné granátomety M203 pod puškami M4A1 a M727, granátomet Beretta GLX-160 pod puškou Kovaxe a AG36 jakou součást výzbroje pušek osobní stráže admirála. Všechny granátomety byly ráže 40x46mm. (c.tucker)
  • Písnička, která hraje na začátku filmu, je „E=MC2“ od Big Audio Dynamite. (Duoscop)
  • Během úvodní akce je možné si všimnout, že někteří členové oddílu francouzské speciální jednotky jsou vyzbrojeni útočnou puškou Heckler & Koch H&K 416 ráže 5.56x45mm. Maskovaní odstřelovači jsou vyzbrojení francouzskými puškami FN FR2 ráže 7.62x51mm. Osobní stráž francouzského admirála je vyzbrojena puškami H&K G36K ráže 5.56x45mm. (c.tucker)