Banda - Série 1

(séria)
USA, 2019, 7 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Shaun Benson, Chace Crawford, Ann Cusack, Mike Donis, Brittany Drisdelle, Jimmy Fallon (viac)

Ve světě, kde mají superhrdinové ve zvyku zneužívat svou slávu k vlastnímu prospěchu, se objevuje parta samozvanců známá jako Banda. Ta se snaží zkorumpované hrdiny odhalit, což se jim daří díky vytrvalosti a ochotě nehrát podle pravidel. (Prime Video)

Davies182

Comics je trochu jinde co se zábavnějších epizodických příběhů týče, a bavila mě z něj každá jedna stránka, zatímco tady jsem se prvních pár dílů dost nudil. Oproti předloze jsem si navíc ani zdaleka tolik neoblíbil všechny postavy (Ženská předvedla veliký kulový na to, kolik minut už byla před kamerou, drsňáctví Mateřskýho mlíka je v čudu, z Francouze nejde strach apod.), na papíře jsem se o celkově plastovější a smrtelnější Bandu mnohem víc bál. Seriálová adaptace pak sice má své top černohumorné momenty, správně přepálené hlášky a pár šílených ennisovských nápadů, prostě mě ale nedokázala toliko vtáhnout do děje. Kdyby první řada ukázala víc napětí oproti roztříštěné krimi zápletce s drogou V, a předvedla víc bláznivé akce (nejsou prachy, je to furt TV produkce) namísto monologů, rozpitvávajících polemiku Supíků vs. obyčejných lidi, asi bych byl spokojenější. Nebo jsem prostě jen neměl dostat tu šanci mít s čím poměřovat... Jsem nicméně rád, že naprostá většina diváků je spokojená, a doufám v mnohem údernější sezónu číslo dva. Třeba dorazí i Rozm*dávač. ()

kocik1

Nejdřív mě The Boys nadchli. Je to totiž dokonalá merafora, u níž mám pocit, že se někdo musel inspirovat naší politickou scénou. Nebo to tak je všude? Prostě studie zvráceného populismu, snahy vytřískat prachy se všeho, co se dá zpeněžit, ovládnout masy, armádu. Bez ohledu na následky, bez ohledu na lidi. Ale později mi došlo, že i když tahle stránka se povedla, příběh je lehce povrchní a často se objeví i logické mezery, což mi už ke konci začalo i dost vadit. Přesto ale určitě zkusím i druhou sérii.70% ()

ScarPoul

V prvom rade treba podotknúť, že je to úplne iné ako Ennisov komiks - ktorý inak zbožňujem. Seriál si ide svojou cestou. Ignorujúc komiksový príbeh( aspoň do značnej miery) ale pritom si z neho berie len to najlepšie. Na to aký je komiks Fucked Up, tu máme superhrdinský seriál, ktorý si kolonku Fucked Up rovnako zaslúži. A tá kolonka mu sedí a vyzerá v nej dobre. The Boys sú skvelým zárezom do super žánru. Fungujúce vtipy, fungujúce zvraty a všetko pritom dobre zmotivované. Je to prekvapivé pre znalcov predlohy a podľa mňa to tých, čo ju nepoznajú bude nútiť ju vyhľadať. S napätím očakávam druhú seriu. 1.séria - 90% ()

UhLee

První série - (8,5/10). The Boys jsem měl v hledáčku už nějakou dobu a tak trochu jsem věděl, do jakých vod vlastně vstupuju. Věděl jsem, že by se mělo jednat o jakousi parodii na superhrdinské filmy. Ale rozhodně jsem nebyl připravený na to, co si pro mě tvůrci přichystali. Tato esence zábavy, která mě během sledování první série pohltila byla neskutečná. Celou sérii jsem slupnul jako malinu a nevybavuji si žádnou slabou epizodu. Celá série si drží vysoký standard a některé epizody byly přímo perfektní. Moc se mi líbí, že mají pod svými křídly právě dvojice Seth Rogen a Evan Goldberg. Tito dva komediální tvůrci jsou přáteli již od dětství a když se spojí, tak z toho vznikají opravdu povedené počiny. Tito šikovní tvůrci se tedy spojili a pod svýma rukama vykouzlili tuto nekonvenční podívanou. Tento seriál vyšel v roce 2019, což byl komiksový vrchol. V Marvelu vládli Avengers: Endgame a u DC se po úspěchu Aquamana a Shazama! nadechovali k druhému dechu. Jenomže v roce 2023 je všechno jinak. Superhrdinské filmy hledají své dno novými filmy a fanoušci zívají únavou. The Boys jsou svěžím větrem, který baví i přes celkovou únavu ze superhrdinského žánru. Je to tím, že na to jde úplně jinak, než obě zmiňovaná studia. Je to daleko brutálnější, sprostější a nebere si to žádné servítky. Očividná paralela jde vidět hlavně se studiem DC, které je momentálně totálně mrtvé a netrpělivě vyhlíží nový impuls v podobě Jamese Gunna. Máme tady dvojníky našich oblíbených hrdinů. V popředí všech stojí ďábelský Homelander = Superman. Dále nadopovaný A - Train = Flash. Nemůžeme zapomenout na docela nevýrazného Black Noir = Batman. Zástupkyně opačného pohlaví v podání Queen Maeve = Wonder Woman. Jako poslední tady je svým způsobem zbytečný The Deep = Aquaman. Tato skvadra hrdinů však není tak svatá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jsou to totiž zkažené bytosti, které svým narcismem rozhodně nešetří. Pohlížejí na lidi jako na něco podřadného a považují se za něco více. Většina lidí vychvaluje právě jejich vůdce, kterým je Homelander. Já musím než souhlasit, protože některé jeho repliky se staly kultovní záležitostí. V mých očích však celému seriálu kraluje jiný vůdce. Jde o zástupce skvadry na opačné straně barikády a totiž lidí. Není jim nikdo jiný než Karl Urban, který vládne celé bandě. Jeho bujný plnovous doplněný o cockney akcent je dokonalou kombinací. Sekunduje je mu banda podivínů, kteří chtějí našim "hrdinům" zatnout tipec. The Boys je přesně tím seriálem, v který jsem doufal a jsem naprosto nadšený. Vůbec se nedivím tomu všeobecnému nadšení, které seriál za své tři série prozatím posbíral. Já nově patřím mezi ně a jsem za to hrozně rád. "Fucking diabolical!" Nejlepší epizoda: Cherry(S01E02) ()

VanTom

Sedmička nejmocnější superhrdinů, co svět zná a bezmezně adoruje, nejenže podléhá zájmům a přísné kontrole mateřského (sic!) konglomerátu Vought a ze všeho nejvíc si hledí svého PR a image, také jsou to namyšlení, sebestřední, svou moc zneužívající zmrdi a úchyláci. Ze srdce jsem jim přál spravedlivý (nebo spíš jakýkoliv ponižující a bolestivý) konec. Ovšem naše "Banda" zakomplexovaných lůzrů, kteří proti nim vytáhnou do boje, tahá za tak krátký konec provazu, že k přímé konfrontaci (naštěstí) nikdy nedojde, a přestože odhalením hnusného tajemství jim dokážou znepříjemnit život (takže si jich vůbec všimnou), nemají ani špetku šance. Jinými slovy: naprosto nerovný mač – což mě popravdě lehce zklamalo, nejenom kvůli minimu akce. ()

• Scéna, kdy se Billy Butcher (Karl Urban) po konfrontaci s Mesmerem (Haley Joel Osment) podívá do zrcadla a má krev na tváři, je velmi podobná scéně z filmu Doom (2005), kde si John Grimm (také Karl Urban) prohlíží sám sebe po injekci C24 a utírá si krev z tváře. (Ficik)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů