Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

TheDarKnig

stále značně kvalitní oproti mnoha dalším akčním flákům, ale na kultovnost jedničky to nemá, i když se to asi k těm Vánocům tady v Česku hodí více než prosluněné LA. Zimní nálada ve filmu krásně přechází i na diváka, a vytváří potřebnou atmosféru na užití si celého filmu. McClane stále cedí tvrdé hlášky, záporáci umírají jeden po druhém a jeho žena je v tom znovu zapletena. A i ten protiva reportér. Potěšilo malé cameo černocha z jedničky, záporák o něco slabší, na druhou stranu oproti Nakatomi je tady i nějaká ta pointa, takže díky tomu byla i nějaká změna. Ale stále je to "jen" pokračování, které už nemůže tak příjemně překvapit, takže jen 4. S pocitem dobře odvedené práce ()

Wacoslav1

Dovolte mi jen jednu otazku na co budou reagovat detektory kovu? na olovo co mate v prdeli nebo na sracky v mozku? jedno z mala pokracovani ktere se minimalne vyrovnalo prvnimu dilu misto mrakodrapu letiste opet kopa hlasek spousta neopakovatelny akce zaporaci kteri jsou snad jeste odpornejsi nez v jednicce a jejich sef Sadler se nestiti ani zlikvidovat cely letadlo plny nevinych pasazeru Renny Harlin kazdopadne dokazal obdivuhodne na Mc Tiernana navazat a stvoril dalsi klasiku opet jsem nadsen opet nemam co vytknout opet plny pocet ()

darkrobyk

Místo mrakodrapu letiště...Autoři opět, kromě skvělé akce a napětí, nastavují zrcadlo policii, politikům, ochrankám a ukazují jejich pokřivené ksichty. Divák by chvílemi nejraději skočil Willisovi na pomoc. Trikoví experti přiznali, že ve filmu lze sice udělat cokoliv, ale skutečnost může být hrubě jiná. Katapult by prchajícího Willise rozhodně nezachránil, leč slovo režiséra je svaté, že...a pak, divákovi to rozhodně nevadí, chce totiž zábavu a ne přemýšlení nad fungováním fyzikálních zákonů... V kině explozivní, na obrazovce poněkud usazené, ale pořád báječné! ()

Matty

"Já to nedělám poprvé" John je v tom zase až po uši, a ono "zase" se stává terčem řady vtipů reflektujících mcclaneovský kult, kult hrdiny, který je magnetem na průsery (neboli teroristy s cizím přízvukem). Schopnost dělat si srandu ze sebe samého (a z pokračování obecně) je velkým plusem druhé Smrtonosné pasti, která po celou dobu chytře využívá toho, že víme, co od sequelu očekávat. Pročež se toho buď nedočkáme, nebo dočkáme nečekaně brzy, nebo v nečekaně velkém množství. Postmoderní sebeuvědomělost z filmu nečouhá, funguje pod rouškou bravurně strukturovaného vyprávění. Během stručné expozice se dovíme velké kvantum potřebných informací (zase jsou Vánoce, John se přestěhoval do L.A., pořád je ženatý a polda), jsme připraveni, že střet dobra se zlem bude mít opět podobu střetu organizované tuposti a individuálního důvtipu (padouši jsou major, generál a plukovník, hodně se pracuje s vojenskými narážkami, na Pearl Harbor, Iwo Jimu a hláškami typu "Vyhráli jsme bitvu"), střetu moderních technologií a mcclaneovské ruční práce (na rozdíl od manželky nepovažuje John za největší vymoženost 90. let telefon v letadle, nýbrž mraženou pizzu) a objevují se motivy, které budou v různém kontextu využívány v průběhu celého filmu (pokuta za špatné parkování, dotěrná reportérka). Prostředí tentokrát není omezeno na jeden barák, ale stále jde o 3, nanejvýš 4 uzavřené lokace (kostel, letadla, letiště), z nichž scenáristé vytěžují maximum. K dosažení hlavního cíle je třeba vyřídit pár vedlejších questů, z nichž jeden (navádění letadla) nevyjde - nenaplnění očekávání - a slouží jenom k posílení Johnovy frustrace a touhy zabodnout zlosynům rampouch do oka (nebo něco podobného, gore záběrů mírně přibylo). Ve správnou chvíli je přihozena další komplikace a deadline (letadlu s manželkou zbývá palivo na 90 minut) a nechybí ani zvrat těsně před závěrem. Proč je kruciprdel dneska tak těžké napsat něco stejně chytře zábavného? 85%Zajímavé komentáře: novoten, JohnnyD, 01001, Mahalik ()

HAL

Další vánoce u McClaneů znamenají další dávku mrtvých teroristů na už tak dlouhý fraglist. Plocha letiště je sice trchu rozlehlejší než pár pater v mrakodrapu takže stísněnost a dokonalé využití prostředí z jedničky je to tam, ale John je pořád stejný cool hláškař který se plazí potrubím a přitom nadává na svou zkurvenou smůlu. Pocit z dokonalého filmového zážitku jako z jedničky tedy Harlinovo pokračování nenabízí, ale zatraceně dobrou akční zábavou je určitě. ()

• Hláška "Yipee-ki-yay, motherfucker!" je vyřčena ve všech dílech Smrtonosné pasti. (Karlos80)
  • John McClain (Bruce Willis) vysvětluje kapitánu Lorenzovi (Dennis Franz), že na něj terorista vytáhl německou porcelánovou pistoli Glock 7, která není vidět na detektoru. To jsou čtyři chyby v jedné větě: 1.Glock 7 neexistuje, 2. Glock je rakouská firma a zbraně se vyrábějí v Rakousku, 3. Není porcelánová, ale poloplastová (závěr z oceli, tělo zbraně z plastu), 4. Na detektoru i rentgenu je k poznání. (JohnSmith)